Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Air Mauritius podzieliły los Virgin Australia


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-23 09:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ simpleflying.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Air Mauritius podzieliły los Virgin Australia
fot. Airbus
Władze Air Mauritius podjęły decyzję o przekazaniu zarządzania linii lotniczych podmiotowi zewnętrznemu – informuje serwis "Simple Flying".
Przewoźnik z archipelagu Maskarenów na Oceanie Indyjskim całkowicie stracił bazę przychodów i podzielił los Virgin Australia, która również dobrowolnie została objęta administracją na skutek kryzysu związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Afrykańska linia jest przekonana, że popyt na podróże powietrzne nie powróci przynajmniej do końca 2020 roku. ​​Cała jej podstawa przychodów uległa erozji po rządowych restrykcjach i zakazach podróży lotniczych.

Air Mauritius powstała w 1967 roku jako spółka joint venture między Air France, BOAC (poprzednik British Airways) i rządem kraju z archipelagu Maskarenów. Linie zaczęły świadczyć usługi dopiero pół dekady później w 1972 roku. Dwanaście miesięcy później przewoźnik uruchomiły usługi do Londynu przez Nairobi.

Obecna flota linii lotniczej składa się z trzynastu samolotów. Trzy z nich to ATR-y, po dwa Airbusy A319, A340 i A350s oraz cztery A330, z których dwa to stosunkowo nowe A330ne, niespełna roczne. Średni wiek maszyn to 11 lat i trzy miesiące. Dwa Airbusy A350 wynajęła South African Airways, której przyszłość również jest zagrożona. Przewoźnik z południa Czarnego Lądu z bazą w Johannesburgu został bowiem pozbawiony rządowego wsparcia, o które wnioskował.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Port Amsterdam-Schiphol zamroził plany ekspansji

Infrastruktura i lotniska

Port Amsterdam-Schiphol zamroził plany ekspansji

Rafał Dybiński 23 kwietnia 2020

Air Mauritius odebrał pierwszego A330neo

Biznes i przemysł

Air Mauritius odebrał pierwszego A330neo

Emilia Derewienko 20 kwietnia 2019

Air Mauritius odbierze pierwszego Airbusa A350

Biznes i przemysł

Air Mauritius odbierze pierwszego Airbusa A350

Magdalena Wosińska 23 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5