Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Aerofłot tworzy bazę i węzeł regionalny w Krasnojarsku. Więcej tras ze Środkowej Syberii


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-03-19 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Aerofłot tworzy bazę i węzeł regionalny w Krasnojarsku. Więcej tras ze Środkowej Syberii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Aerofłot postanowiły stworzyć regionalny węzeł komunikacyjny w Krasnojarsku, skąd od 1 czerwca wystartują regularne rejsy długodystansowe do Błagowieszczeńska w obwodzie amurskim przy granicy z Chinami oraz do Krasnodaru, Soczi, a także do Symferopola na Krymie.
Bilety na nowe trasy z głównego ośrodka Syberii Środkowej są już dostępne w systemie rezerwacji narodowego przewoźnika Rosji, który wdraża strategię pozwalającą zwiększyć mobilność mieszkańców odległych części kraju poprzez rozbudowę siatki połączeń międzyregionalnych.

Międzynarodowy Port Lotniczy w Krasnojarsku stanie się drugim lotniskiem bazowym całej grupy Aerofłotu. Część floty narodowego przewoźnika Rosji będzie na stałe stacjonować w mieście nad Jenisiejem, gdzie powstaną nowe miejsca pracy dla personelu lotniczego i obsługi naziemnej.

Nowy węzeł komunikacyjny w Syberii Środkowej ma zwiększyć tranzytowy ruch pasażerski linii lotniczych z grupy Aerofłotu nie tylko na trasach krajowych, ale również międzynarodowych. Poza tym rozszerzona zostanie sieć regularnych połączeń międzyregionalnych z Krasnojarska.

Linie lotnicze z grupy Aerofłot przewiozły w 2020 roku nieznacznie ponad 30 mln pasażerów. To spadek o 50,3 proc. w odniesieniu do poprzednich dwunastu miesięcy. Najwięcej powodów do satysfakcji mają zarządzający niskokosztowcem Pobeda, który przewiózł w ubiegłym roku 8,4 mln podróżnych. To więcej o 5,7 proc. w odniesieniu do poprzednich dwunastu miesięcy. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Specjalne malowanie na nowym airbusie A330 linii Air Serbia

Pasażer i linie lotnicze

Specjalne malowanie na nowym airbusie A330 linii Air Serbia

Avgeek 13 marca 2021

Aerofłot: Więcej rejsów do Warszawy. Powróci Suchoj SSJ100

Pasażer i linie lotnicze

Aerofłot: Więcej rejsów do Warszawy. Powróci Suchoj SSJ100

Avgeek 21 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5