Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Aerofłot przydzieli pasażerom bez masek specjalne miejsca


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-12-16 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Aerofłot przydzieli pasażerom bez masek specjalne miejsca
fot. Piotr Bożyk
Narodowe linie lotnicze Rosji, Aerofłot, będą wyznaczać specjalne miejsca na swoich pokładach dla pasażerów, odmawiających w trakcie lotu noszenia masek medycznych – informuje Agencja Reutera.
Specjalne miejsca przydzielane będą pasażerom, którzy odmówią założenia maski po zamknięciu drzwi samolotu. Siedzenia zostaną wyznaczone prawdopodobnie w dwóch ostatnich rzędach po prawej stronie w klasie ekonomicznej.

Linia lotnicza ostrzegała wcześniej, że na pokład samolotu wpuszczane będą jedynie te osoby, które medyczną maską zakryją usta i nos – w ramach zaostrzonych środków ochrony przed zarażeniem koronawirusem. Aerofłot wymaga, aby wszyscy pasażerowie, w tym także osoby ze szczególnymi przeciwwskazaniami medycznymi, używali masek medycznych podczas całego lotu. Pasażerom nakazuje się zmianę maski co trzy godziny lub po każdym posiłku.

Rzeczniczka linii, Julia Spivakova ostrzegła, że Aeroflot może wyrzucać pasażerów niechętnych do przestrzegania wytycznych bezpieczeństwa, nazywając to „powszechną globalną praktyką i koniecznym do zastosowania środkiem”. Rosjanie są co prawda zobowiązani do noszenia masek medycznych i rękawiczek w środkach transportu publicznego, supermarketach i innych miejscach publicznych. W praktyce jednak zasady te nie zawsze są ściśle przestrzegane i egzekwowane.

Rosja uziemiła międzynarodowe loty komercyjne po wybuchu pandemii koronawirusa wiosną tego roku. Od tego czasu Aerofłot wznowił loty do niektórych miejsc, m.in. do Wielkiej Brytanii, Turcji czy Tanzanii. Od początku pandemii Rosja zgłosiła około 2,7 mln zakażeń COVID-19 i prawie 48 tys. zgonów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Aerofłot planuje powrót do Warszawy 26 grudnia

Pasażer i linie lotnicze

Aerofłot planuje powrót do Warszawy 26 grudnia

Avgeek 13 grudnia 2020

Aerofłot poleci częściej do Szwajcarii oraz na Białoruś i Malediwy

Pasażer i linie lotnicze

Aerofłot poleci częściej do Szwajcarii oraz na Białoruś i Malediwy

Rafał Dybiński 21 października 2020

Pierwszy Irkut MC-21 zostanie dostarczony przed końcem 2021 r.?

Biznes i przemysł

Pierwszy Irkut MC-21 zostanie dostarczony przed końcem 2021 r.?

Avgeek 27 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5