Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Aerofłot przewiózł ponad 17 mln pasażerów w półroczu 2022


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-07-27 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Aerofłot przewiózł ponad 17 mln pasażerów w półroczu 2022
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze z grupy Aerofłot przewiozły 17,2 mln pasażerów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku - poinformował narodowy przewoźnik Rosji w oficjalnym komunikacie. Duży wpływ na zdecydowanie słabsze wyniki niż przed rokiem ma oczywiście inwazja wojsk Putina w Ukrainie i sankcje nałożone przez kraje Unii Europejskiej, Wielką Brytanię, USA i Kanadę. 
Siedem milionów podróżnych skorzystało w tym czasie wyłącznie z połączeń krajowych. Wskaźnik wypełnienia samolotów był na poziomie 79,9 proc. To oznacza wzrost o jeden punkt procentowy w odniesieniu do tego samego okresu z ubiegłego roku. W sektorze krajowym wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął nawet pułap 82,6 proc. To więcej o 1,5 punktu procentowego w porównaniu z pierwszym półroczem 2021.

Przychody mierzone w pasażerokilometrach (RPK) wzrosły o 3,7 proc. w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku. W sektorze krajowym były nawet wyższe o 4,9 proc. w odniesieniu do półrocza otwierającego 2021 rok.

Narodowy przewoźnik Rosji podkreśla w komunikacie, że pomimo odnotowanych spadków w marcu bieżącego roku (ale bez konkretnych wartości), dynamika wzrostu liczby pasażerów w drugim kwartale bieżącego roku wyniosła 19,5 proc. To był efekt wznowienia niektórych połączeń międzynarodowych oraz popytu na trasach krajowych.

Przychody RPK grupy Aerofłotu wzrosły w drugim kwartale bieżącego roku o 23,7 proc. Szczególnie udany w sektorze połączeń międzynarodowych był czerwiec. W szóstym miesiącu 2022 roku przychody RPK były tutaj wyższe nawet o 50,8 proc. w odniesieniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Dla jeszcze lepszego porównania kwiecień bieżącego roku przyniósł wzrost o 15,4 proc. rok do roku.

Wskaźnik wypełnienia samolotów był na poziomie 83,7 proc. To oznacza wzrost o 5,6 punktu procentowego w odniesieniu do drugiego kwartału ubiegłego roku. Najwyższe wskaźniki wypełnienia maszyn, przekraczające nieznacznie pułap 95 proc., odnotowały niskokosztowe linie lotnicze Pobeda. W tym przypadku to wzrost o 1,5 punktu procentowego w porównaniu z drugim kwartałem 2021 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Sloty na Heathrow po Aerofłocie rozdane. Są niespodzianki

Prawo i polityka

Sloty na Heathrow po Aerofłocie rozdane. Są niespodzianki

Mateusz Kieruzal 05 lipca 2022

Aerofłot: Papier toaletowy luksusem. Trzeba chować, bo kradną

Pasażer i linie lotnicze

Aerofłot: Papier toaletowy luksusem. Trzeba chować, bo kradną

Mateusz Kieruzal 08 czerwca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5