Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Aerofłot i Airbus w gronie sojuszu promującego SAF w Rosji


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-12-19 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Aerofłot i Airbus w gronie sojuszu promującego SAF w Rosji
fot. Aerofłot
Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot i producent samolotów Airbus znaleźli się w gronie zawiązanego Euroazjatyckiego Sojuszu SAF, obejmującego również producentów paliw i silników oraz centra badawczo-rozwojowe, a także innych przewoźników powietrznych największego państwa świata.
Celem porozumienia jest wdrażanie i promowanie zrównoważonego paliwa w Rosji. Pierwszy rejs pasażerski w Rosji, obsługiwany mieszanką SAF, zaplanowano nie później niż w 2024 roku.

Oprócz Aerofłotu i Airbusa do sojuszu dołączyły prywatna spółka akcyjna Gazprom Neft, Grupa Wołga-Dniepr, Narodowe Centrum Badawcze Instytut Żukowski, Państwowy Instytut Badawczy Lotnictwa Cywilnego oraz Grupa S7. Wskazani członkowie wypracują kierunek koordynowania kolejnych wspólnych wysiłków w celu stosowania zrównoważonego paliwa na szerszą skalę na rynku lokalnym i międzynarodowym, zgodnie z przepisami obowiązującymi na całym świecie. Pierwsze efekty współpracy mają być widoczne już za trzy lata, kiedy odbędzie się w Rosji pierwszy rejs pasażerski, obsługiwany z pomocą mieszanki SAF.

- To aktualnie jeden z kluczowych tematów w lotnictwie. Grupa Aeroflot już w dużym stopniu przyczyniła się do zwiększenia efektywności ekologicznej, zmniejszając znormalizowaną emisję CO2 o 30 proc. Podpisując deklarację utworzenia sojuszu SAF zrobiliśmy kolejny krok w przyszłość, potwierdzając nasze zaangażowanie w priorytety środowiskowe branży. Skoordynowane działania pomogą promować stopniową dekarbonizację lotnictwa - podkreślił Andrij Czikanczin, zastępca prezesa narodowego przewoźnika Rosji.

- Dekarbonizacja i nowe międzynarodowe normy środowiskowe wymagają innowacyjnych rozwiązań technologicznych w celu produkcji paliwa o niskim śladzie węglowym. Dzięki kompetencjom naukowym, szeroko zakrojonej modernizacji i rozwojowi rafinerii Gazprom Nieft aktywnie rozwija swój segment produktów ekologicznych dla wszystkich rodzajów transportu. Razem z liniami lotniczymi, producentami samolotów oraz instytutami badawczymi jesteśmy gotowi do rozwoju ekologicznego paliwa, unikalnego dla rosyjskiego przemysłu. Sojusz pozwoli nam połączyć wiedzę ekspercką wszystkich uczestników rynku lotniczego, aby usprawnić rosyjski proces badawczo-rozwojowy nad SAF - dodał Anatolij Czerner, wiceprezes zarządu Gazprom Neft.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5