Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Aegean potroił kwartalne przychody i przewiózł 1,5 mln pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-05-30 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Aegean potroił kwartalne przychody i przewiózł 1,5 mln pasażerów
fot. Aegean Airlines
Linie lotnicze Aegean Airlines opublikowały wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Grecki przewoźnik odnotował niemal trzykrotny wzrost przychodów, które osiągnęły pułap 120 mln euro. Przed rokiem w tym samym okresie wygenerowano 44 mln euro – przypomina "Air Journal".
W pierwszym kwartale bieżącego roku linie lotnicze z południa Europy przewiozły 1,5 mln pasażerów. Oferowanie od stycznia do końca marca odpowiadało 74 proc. poziomu sprzed trzech lat, czyli przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.

Aegean Airlines w pierwszym kwartale 2022 roku odnotowały stratę w wysokości 38,5 mln euro. To i tak mniej niż przed rokiem w analogicznym okresie, kiedy było 44,5 mln euro na minusie. "Pomimo skutków pandemii oraz znacznego wzrostu kosztów paliw, straty nie były większe niż te odnotowane w pierwszym kwartale 2019 roku" – zaznaczył przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

– W okresie roku, w którym z reguły popyt jest najsłabszy, a wariant omikron dodatkowo wpłynął na współczynniki wypełnienia oraz doświadczyliśmy podwojenia cen ropy w porównaniu z 2019 roku, zmniejszyliśmy i tak straty w porównaniu z 2021 rokiem. Nie bez znaczenia jest również to, że od lutego utrzymujemy dodatni przepływ środków pieniężnych, głównie dzięki przedsprzedaży biletów na sezon letni – podkreślił Dimitris Gerogiannis, prezes Aeagean.

Aegean Airlines i jej krajowa spółka zależna Olympic Airlines stopniowo dodają nowe kierunki i zwiększają częstotliwości połączeń w sieci krajowej i międzynarodowej.

– Skupiamy się na założonym planie inwestycyjnym, zakładającym dostawy 12 nowych airbusów 320/321neo do końca bieżącego roku. Sezon letni wykazuje szczególnie dużą dynamikę w zakresie wstępnych rezerwacji, a rosnące współczynniki wypełnienia zbliżają się do poziomów sprzed pandemii. Naszym bieżącym celem jest oferowanie pasażerom nowych usług i większej liczby kierunków, ale także osiągnięcie pierwszego zyskownego roku od początku pandemii. Bez wątpienia w środowisku charakteryzującym się dużą niepewnością i wysokimi kosztami paliwa z powodu zmian geopolitycznych kluczowymi priorytetami pozostają elastyczność i zdolność adaptacji – podsumował Gerogiannis.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Aegean Airlines udostępnią sieć Wi-Fi w airbusach A320

Biznes i przemysł

Aegean Airlines udostępnią sieć Wi-Fi w airbusach A320

Mateusz Kieruzal 10 lutego 2022

Corriere della Sera: Lufthansa zainteresowana kupnem LOT?

Prawo i polityka

Corriere della Sera: Lufthansa zainteresowana kupnem LOT?

Tomasz Śniedziewski 17 listopada 2021

Aegean Airlines odebrały pierwszego airbusa A321neo

Pasażer i linie lotnicze

Aegean Airlines odebrały pierwszego airbusa A321neo

Avgeek 04 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5