Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Adamczyk w Korei: LOT zbliża kraje


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-06-15 14:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Ministerstwo Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Adamczyk w Korei: LOT zbliża kraje
fot. Ministerstwo Infrastruktury
System poboru opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej, systemy zarządzania ruchem drogowym, współpraca w transporcie lotniczym oraz Centralny Port Komunikacyjny to główne tematy rozmów, jakie odbył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z Kim Hyun-mee, ministrem ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei.
Wizyta, podczas której minister Adamczyk odwiedził Centrum Ruchu Drogowego Korea Expressway Corporation i port lotniczy Seul-Incheon, odbyła się 14 i 15 czerwca tego roku. – Polska w szybkim tempie nadrabia zaległości dotyczące infrastruktury transportu drogowego poprzez rozbudowę sieci dróg ekspresowych i autostrad – powiedział minister Adamczyk w trakcie spotkania.

Koreańskie doświadczenia w poborze opłat

Szef resortu infrastruktury wyraził zainteresowanie poznaniem doświadczeń Korei w zakresie rozwiązań przy poborze opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej. Minister odwiedził siedzibę Korea Expressway Corporation – instytucji rządowej zajmującej się tymi zagadnieniami.

Strony omówiły również stan prac nad wdrażaniem nowoczesnych technologii w transporcie. W przyjętej przez polski rząd Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przyjęto m.in. wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, takich jak Krajowy System Zarządzania Ruchem i Wspólny Bilet. Oba projekty są w trakcie realizacji. – Z zainteresowaniem obserwujemy i doceniamy zaawansowane prace nad nowoczesnymi technologiami prowadzone w Korei – mówił minister Adamczyk.

LOT zbliża kraje

– Polsko-koreańska współpraca, nie tylko w sektorze transportu i infrastruktury, jest od lat bardzo dobra. Przyczynia się do niej bezpośrednie połączenie lotnicze między Warszawą a Seulem, co niewątpliwie zbliża nasze kraje gospodarczo i kulturowo – dodał minister Adamczyk. Od października 2016 roku PLL LOT wykonują regularne połączenia lotnicze na trasie Warszawa – Seul – Warszawa. Od tego czasu zwiększono częstotliwość lotów z trzech do pięciu razy w tygodniu.

W trakcie spotkania minister Adamczyk poinformował, że polski rząd przyjął koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Polski, który będzie integrował transport lotniczy i kolejowym, a jednocześnie zostanie włączony w układ sieci drogowej. – Cieszę, że miałem możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem lotniska Seul-Incheon. To była bardzo interesująca wizyta. Z pewnością możemy się wiele nauczyć od strony koreańskiej z doświadczeń przy budowie lotniska Seul-Incheon, które należy do najnowocześniejszych na świecie – powiedział minister.

LOT ma ambicję nie tylko stać się najczęściej wybieranym przewoźnikiem lotniczym Europy Środkowo-Wschodniej. Szansę na rozwinięcie skrzydeł, także w lotach do Dalekiej Azji, upatruje własnie w otwarciu wielkiego lotniska w Baranowie. – Rynek, o który walczymy poprzez Centralny Port Komunikacyjny, to jest rynek globalnych długodystansowych przewozów lotniczych. CPK to narzędzie globalnej konkurencji dla polskiego lotnictwa. Chcemy być wrotami Europy dla lotów z Azji – mówił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Rafał Milczarski, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Adamczyk tłumaczy Czarneckiego. Bez ustaleń w sprawie zamknięcia Chopina

Infrastruktura i lotniska

Adamczyk tłumaczy Czarneckiego. Bez ustaleń w sprawie zamknięcia Chopina

Emilia Derewienko 08 czerwca 2018

Sławomir Nowak: CPK nie ma żadnego sensu i nigdy nie powstanie

Infrastruktura i lotniska

Sławomir Nowak: CPK nie ma żadnego sensu i nigdy nie powstanie

Jakub Madrjas 06 czerwca 2018

Kolej przygotowała roboczy plan obsługi CPK

Infrastruktura i lotniska

Kolej przygotowała roboczy plan obsługi CPK

Jakub Madrjas 15 lutego 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5