Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

AAPA: Listopad w Azji pod znakiem cargo i z brakiem poprawy ruchu pasażerskiego


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2021-01-09 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

AAPA: Listopad w Azji pod znakiem cargo i z brakiem poprawy ruchu pasażerskiego
fot. Helmar Baechle (Unsplash)
Listopad w Azji był kolejnym miesiącem bez postępu w odbudowie międzynarodowego ruchu pasażerskiego. Dla wielu przewoźników z regionu, panaceum na przetrwanie okazały się przewozy cargo, wynika z danych Zrzeszenia Linii Lotniczych Azji i Pacyfiku (AAPA).
W listopadzie na trasach międzynarodowych obsługiwanych przez przewoźników z Regionu Azji-Pacyfiku podróżowało jedynie 1,4 mln pasażerów, czyli 4,6 proc. z 30,8 mln pasażerów, którzy podróżowali w tym samym miesiącu 2019 r. Oferowanie wzrosło o 12,5 proc. w porównaniu z październikiem. W wyniku trudnych warunków operacyjnych, naznaczonych ograniczeniami w podróżowaniu nałożonymi po wzroście w kilku krajach liczby zakażeń koronawirusem Covid-19, średni współczynnik wypełnienia (LF) na trasach międzynarodowych spadł w listopadzie do 30 proc., co stanowi znaczący spadek w porównaniu z LF sprzed roku, wynoszącym 80 proc.

Kolejny miesiąc odbudowy przewozów cargo

Lepsze sygnały dla branży w Azji napływały z sektora przewozów cargo. Listopad był kolejnym miesiącem wzrostów wymiany handlowej, za którymi stały nowe zamówienia eksportowe. W wyniku tego, trzeci miesiąc z rzędu rosły wolumeny cargo przewożone przez linie lotnicze z regionu, choć popyt mierzony w tonokilometrach (FTK) był wciąż o 11,3 proc. niższy w porównaniu z listopadem 2019 r. Linie lotnicze zwiększały oferowanie używając samolotów pasażerskich do przewozów cargo, jak również poprawiając wykorzystanie samolotów towarowych, co stanowiło panaceum na braki oferowania na rynku. Ogółem odnotowano 6,7 proc. wzrost wypełnienia dostępnej przestrzeni ładunkowej rdr, osiągając średni poziom wypełnienia 69,5 proc.Brak pozytywnych prognoz na najbliższą przyszłość

– Podczas gdy powrót do sytuacji sprzed pandemii obejmuje coraz więcej sektorów gospodarki, międzynarodowe podróże lotnicze są w dalszym ciągu dotknięte zamykaniem granic, które dotyczy 60 proc. kierunków w Azji. Niedawny wzrost przypadków zakażeń koronawirusem i pojawienie się jego nowych mutacji spowodowało, że kilka krajów nałożyło jeszcze surowsze restrykcje dotyczące podróżowania – powiedział Subhas Menon, dyrektor generalny AAPA.

Zrzeszenie podtrzymało swoją ocenę perspektyw branży lotniczej w Azji-Pacyfiku na najbliższy czas. – Prognozy na najbliższy czas wskazują, że branża w dalszym ciągu będzie się mierzyła z sytuacją, która stanowi ogromne wyzwanie. Rządy muszą wdrożyć w życie plany zharmonizowanych procedur testowania, będące częścią działań umożliwiających bezpieczne przywracanie podróży lotniczych w czasie, gdy na świecie udostępniane są szczepienia – zaapelował Menon.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Boeing musi zapłacić 2,5 mld dolarów kar i odszkodowań

Prawo i polityka

Boeing musi zapłacić 2,5 mld dolarów kar i odszkodowań

Rafał Dybiński 08 stycznia 2021

WestJet planują powrót lotów 737 MAX na 21 stycznia

Pasażer i linie lotnicze

WestJet planują powrót lotów 737 MAX na 21 stycznia

Rafał Dybiński 08 stycznia 2021

Koszmarny grudzień Finnair. 92 proc. mniej podróżnych

Biznes i przemysł

Koszmarny grudzień Finnair. 92 proc. mniej podróżnych

Rafał Dybiński 08 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5