Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

"Wstrzymanie podwyżek opłat nawigacyjnych leży w interesie pasażerów"


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-10-01 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

"Wstrzymanie podwyżek opłat nawigacyjnych leży w interesie pasażerów"
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
29 września w Warszawie odbyło się posiedzenie sejmowej Podkomisji stałej do spraw transportu lotniczego, której tematem były planowane podwyżki opłat nawigacyjnych. W spotkaniu wzięli udział politycy, przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz branży lotniczej.
Po kilku godzinnej, merytorycznej dyskusji, pojawiła się szansa na porozumienie i wstrzymanie podwyżek opłat nawigacyjnych dla linii lotniczych (terminalowej i trasowej) w 2022 roku. Podczas obrad sejmowej Podkomisji stałej głos zabrali: Sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, a także przedstawiciele branży lotniczej, w tym prezesi regionalnych portów lotniczych, linii lotniczych oraz licznie zgromadzeni Posłowie.

Wynikiem debaty była deklaracja Przewodniczącego Podkomisji, posła Dariusza Jońskiego o złożeniu poprawki do procedowania obecnie w Sejmie RP budżetu Państwa na 2022 rok. Poprawka ma uwzględnić dofinansowanie PAŻP i zredukowanie strat finansowych poniesionych przez Agencję w związku z epidemią COVID-19. To ma się przyczynić do wstrzymania podwyżki opłaty terminalowej o planowane 70 proc.

– Kilkugodzinna, merytoryczna dyskusja doprowadziła do porozumienia. Czekamy na kolejne informacje, czyli przyjęcie przez Sejm zgłoszonej przez Podkomisję poprawki do budżetu na 2022 rok – podkreślił Tomasz
Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Wstrzymanie podwyżek opłat nawigacyjnych leży w interesie przede wszystkim naszych Pasażerów, na których przeniesione zostałyby koszty w postaci
zwiększenia przez linie lotnicze cen biletów – dodał. Zgodnie z procedurą, poprawką zajmie się Sejm RP.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Prezesi lotnisk w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Bydgoszczy w Zarządzie ZRPL

Infrastruktura i lotniska

Prezesi lotnisk w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Bydgoszczy w Zarządzie ZRPL

inf. pras. oprac. ad 07 czerwca 2019

Lotnisko w Bydgoszczy: Miniony rok uznajemy za dobry (cz. 1)

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Bydgoszczy: Miniony rok uznajemy za dobry (cz. 1)

Redakcja 26 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5