Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

"Decyzja w sprawie Lotniska Chopina jeszcze nie zapadła. CPK zgodnie z planem"


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-10-20 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TV Republika/PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

"Decyzja w sprawie Lotniska Chopina jeszcze nie zapadła. CPK zgodnie z planem"
fot. CPK
Wiceminister Infrastruktury Marcin Horała zapowiedział w rozmowie z TV Republika, że uruchomienie całego programu Centralnego Portu Komunikacyjnego oznaczać będzie ponad 900 mld zł dodatkowej produkcji do polskiego PKB do 2040 roku.
Według rządowego pełnomocnika ds. CPK realizacja inwestycji postępuje zgodnie z założonym harmonogramem. Potwierdzić to mają nieopublikowane jeszcze wyniki ostatniej kontroli NIK. – Wynika z nich, że środki są wydane gospodarnie, projekt posuwa się zgodnie z planem, a zatrudnienie odpowiada zakresowi zadań – podkreślił Horała.

Wiceminister Infrastruktury zapytany dlaczego jeszcze nie ruszyła budowa, wyjaśnił, że takie jest uwarunkowanie procesu inwestycyjnego w Polsce, a wynika ono m.in. z unijnych przepisów dotyczących ochrony środowiska. Przypomniał też, że harmonogram CPK zakłada 10 lat realizacji. Zaznaczył, że nie jest to tylko port lotniczy, ale kilkadziesiąt projektów obejmujących m.in. budowę nowych linii kolejowych. – To budowa nowego systemu transportowego w Polsce – zaznaczył Horała.

Powołując się na wyliczenia międzynarodowych audytorów, rządowy pełnomocnik powiedział, że po uruchomieniu całego programu CPK, korzyści dla polskiej gospodarki do 2040 roku, to ponad 900 mld zł dodatkowej produkcji do polskiego PKB. Na pytanie, jak uruchomienie Portu Solidarność wpłynie na pozostałe lotniska na Mazowszu, odparł dyplomatycznie, że "przyszłość pokaże".

Horała przypomniał jednak, że port w Modlinie ponosi straty, co jest efektem m.in. niekorzystnej umowy zawartej z jednym z przewoźników. Natomiast jeśli chodzi o Lotnisko Chopina, to "decyzja jeszcze nie zapadła".

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK skupuje pierwsze nieruchomości

Prawo i polityka

CPK skupuje pierwsze nieruchomości

simetra 06 października 2021

CPK:  Boom cargo należy wykorzystać. "Gigantyczny potencjał w Polsce"

Biznes i przemysł

CPK: Boom cargo należy wykorzystać. "Gigantyczny potencjał w Polsce"

Redakcja/inf. pras. 01 października 2021

CPK i KZN wspólnie przygotują nieruchomości zamienne na potrzeby relokacji

Infrastruktura i lotniska

CPK i KZN wspólnie przygotują nieruchomości zamienne na potrzeby relokacji

Rafał Dybiński 29 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5