Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

2,5 mln zł premii dla zarządu PLL LOT


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-03-27 13:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Gazeta Wyborcza

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

2,5 mln zł premii dla zarządu PLL LOT
fot. Emilia Derewienko
Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT przyznała prezesowi spółki oraz reszcie członków zarządu premie za 2016 rok, w łącznej wysokości 2,5 mln zł netto.
Premie przyznane szefom LOT-u, czyli 2,5 mln zł, to dziesięciokrotność pensji menadżerów – podaje Gazeta Wyborcza. Rzecznik LOT-u potwierdził, że chodzi o te kwoty. – Mówimy o tym w sposób otwarty, niczego nie ukrywamy. Po pierwsze, zarząd wyprowadził firmę z bankructwa do rekordowych zysków. Po drugie, w ten sposób przyczyniamy się również do normalizowania dyskusji na temat wynagradzania menadżerow i oceniania ich zaangażowania w pracę – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym rzecznik LOT-u, Adrian Kubicki.

W temacie premii wypowiedział się m.in. jeden z byłych prezesów LOT-u, który twierdzi, że szefom spółki od lat nie wypłacano żadnych gratyfikacji, z racji dużych strat finansowych przewoźnika. Teraz jednak LOT-owi wiedzie się znacznie lepiej. Za 2017 rok udało się wypracować 280 mln zł zysku z działalności podstawowej. To wynik o 100 mln zł lepszy niż w roku 2016. W minionym roku linie lotnicze przewiozły prawie 7 mln pasażerów, a mają ambicje na więcej. Jak zapowiedział prezes przewoźnika, Rafał Milczarski, LOT planuje w nowym roku przekroczyć barierę 9 mln pasażerów.

Inaczej jest w przypadku związków zawodowych, które ostatnio zagroziły liniom lotniczym strajkiem. Niedawno pisaliśmy o tym, że związkowcy domagają się przywrócenia zasad wynagradzania i wysokości zarobków sprzed wdrożenia Ramowych Wytycznych z 2013 r., które miały umożliwić restrukturyzację spółki. Według przedstawicieli Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego władze przewoźnika nie są otwarte na dialog, a pisma związkowców do premiera, ministrów oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego pozostają bez odpowiedzi. Związkowcy nazywają atmosferę w firmie i wokół niej „propagandą sukcesu”.

Kadra żali się, że obiecanych przez poprzedniego prezesa LOT-u, Marcina Celejewskiego, podwyżek – nie widać, gdyż obecny szef przewoźnika, Rafał Milczarski umowę wycofał. – Powiedział nam, że nie zasługujemy na podwyżki. A jego premia dotyczy pierwszego roku prezesury, gdy miał jeszcze niewielki wpływ na wyniki LOT-u – mówi jeden z pilotów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Największy Dreamliner we flocie Singapore Airlines

Biznes i przemysł

Największy Dreamliner we flocie Singapore Airlines

Magdalena Wosińska 26 marca 2018

Olszyn: Wkrótce wystartuje połączenie do Lwowa

Infrastruktura i lotniska

Olszyn: Wkrótce wystartuje połączenie do Lwowa

Justyna Urbaniak 23 marca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5