Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Znamy członków zarządu spółki CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-12-04 14:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Znamy członków zarządu spółki CPK
fot. Wikimedia Commons
Cztery osoby znalazły się w zarządzie spółki celowej, która wybuduje Centralny Port Komunikacyjny. Prócz znanego już od września dr. Jacka Bartosiaka znaleźli się w nim: Piotr Malepszak, Dariusz Sawicki i Michał Wrona. – Dzisiaj jesteśmy na etapie przygotowywania procesu – mówił pełnomocnik ds. budowy CPK, Mikołaj Wild.
We wtorek 4 grudnia poznaliśmy wszystkich członków zarządu spółki CPK sp. z o.o. Piotr Malepszak to ekspert kolejowy, Dariusz Sawicki jest odpowiedzialny za współtworzenie portów w Azji i USA a Michał Wrona to człowiek o doświadczeniu w bankowości inwestycyjnej, ekspert w pozyskiwaniu finansowania na zasadach komercyjnych.

Media już wcześniej obiegła informacja o tym, że jednym z członków zarządu spółki jest Piotr Malepszak, ceniony kolejarz, były członek zarządu Kolei Dolnośląskich. Od 2008 roku pracował w PKP PLK – począwszy od stanowiska specjalisty do dyrektora biura i pełnomocnika zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. To ceniony na rynku kolejowym fachowiec.

Spółka będzie się rozwijać i zgodnie ze słowami członków zarządu wkrótce w firmie będzie kilkadziesiąt osób. – Udało nam się zgromadzić najlepszych ekspertów na polskim rynku. Pozostało nam tylko zrealizować zadanie, które przed nami zostało postawione – mówił podczas prezentacji członków zarządu wiceminister infrastruktury, Mikołaj Wild i zarazem pełnomocnik ds. budowy CPK. Jak stwierdzili członkowie zarządu, jest to „zarząd ekspercki”.

– Teraz spółka musi zmobilizować własne siły i musimy wejść w proces, zaplanować inwestycje na 2019 rok. Przy tego typu inwestycji jest mnóstwo zagadnień – to intermodalny węzeł – a więc jest ogrom zadań. Trzeba odpowiedzialnie do tego podejść. To zajmie nam następne tygodnie, wtedy wyłonimy to, co będziemy robić w 2019 roku – mówił Jacek Bartosiak, prezes zarządu spółki.

Na pytanie o to, jak wyglądało kompletowanie zespołu, wiceminister Wild podkreślił, że zarówno Jacek Bartosiak, jak i Piotr Malepszak, byli członkami zespołu doradczego, gdzie „mogli pokazać swoje kompetencje w praktyce”. – Umieją przeprowadzać proces inwestycyjny i mają w tym doświadczenie – dodał. Odnośnie pozostałych członków zarządu, dołączyli do zespołu doradczego później, ale wedle wiceministra Wilda „trudno było znaleźć dla nich inne określenia niż superlatywy”.

W tym tygodniu informowaliśmy również o tym, że spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego i figuruje pod warszawskim adresem Aleje Jerozolimskie 134. W skład Rady Nadzorczej firmy wchodzą cztery osoby: radca prawny Adrian Dworzyński, Janusz Ogłaza, dyrektor inwestycyjny z Polskiego Funduszu Rozwoju, Dagmara Zawadzka (Bank Gospodarstwa Krajowego) oraz Sylwia Matusiak – była dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Firma CPK sp. z o.o. zarejestrowana w KRS

Prawo i polityka

Firma CPK sp. z o.o. zarejestrowana w KRS

Emilia Derewienko 03 grudnia 2018

LOT i PPL: Przekonamy UE, by dofinansowała CPK

Infrastruktura i lotniska

LOT i PPL: Przekonamy UE, by dofinansowała CPK

Roman Czubiński 03 grudnia 2018

 

Bydgoszcz. Budowa parkingów Park&Ride na finiszu

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz. Budowa parkingów Park&Ride na finiszu

14 sierpnia 2022

USA: Specjalne wagony pochłoną nadmiar CO2?

Biznes i przemysł

USA: Specjalne wagony pochłoną nadmiar CO2?

14 sierpnia 2022

Malaysia Airlines planują zamówienie airbusów A330neo

Pasażer i linie lotnicze

Malaysia Airlines planują zamówienie airbusów A330neo

14 sierpnia 2022

Aer Lingus odebrał pierwszego airbusa A320neo

Pasażer i linie lotnicze

Aer Lingus odebrał pierwszego airbusa A320neo

14 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5