Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Dziś poznamy członków zarządu spółki CPK. Jeden z nich to ceniony kolejarz


Wstecz Dalej

Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2018-12-04 11:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dziś poznamy członków zarządu spółki CPK. Jeden z nich to ceniony kolejarz
fot. archiwum RK
Dziś mamy poznać skład zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny. Jak nieoficjalnie potwierdził Rynek Lotniczy, za budowę kolei ma w zarządzie odpowiadać doświadczony menadżer, Piotr Malepszak,
O tym, że Piotr Malepszak ma propozycję ze spółki CPK napisała dzisiaj „Gazeta Wyborcza”.

Jak nieoficjalnie potwierdził „Rynek Lotniczy”, rzeczywiście Malepszak ma być dziś zaprezentowany jako członek zarządu odpowiedzialny za komponent kolejowy. Przypomnijmy, że oprócz niego od 1 grudnia powołani zostali członkowie zarządu odpowiedzialni za finanse oraz za komponent lotniczy. Prezesem spółki jest Jacek Bartosiak.

Piotr Malepszak od stycznia 2017 roku był członkiem zarządu Kolei Dolnośląskich. Teraz pożegnał się z samorządową spółką, by włączyć się do projektu CPK. Przedtem, od 2008 roku pracował, w PKP PLK – począwszy od stanowiska specjalisty do dyrektora Biura i pełnomocnika zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. To ceniony na rynku kolejowym fachowiec.

Malepszak jest absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2003-2004 stypendysta Purdue University - USA. Autor licznych inicjatyw, który przyczyniły się do poprawy parametrów użytkowych linii kolejowych na łącznej długości ponad 4 tys. kilometrów torów. Współautor m.in. przygotowania połączeń na Euro 2012, pakietu zadań rewitalizacyjnych dla wykorzystania środków unijnych, przygotowania infrastruktury dla programu Pendolino, nowelizacji rozporządzeń i przepisów PLK.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Znamy członków zarządu spółki CPK

Prawo i polityka

Znamy członków zarządu spółki CPK

Emilia Derewienko 04 grudnia 2018

Firma CPK sp. z o.o. zarejestrowana w KRS

Prawo i polityka

Firma CPK sp. z o.o. zarejestrowana w KRS

Emilia Derewienko 03 grudnia 2018

LOT i PPL: Przekonamy UE, by dofinansowała CPK

Infrastruktura i lotniska

LOT i PPL: Przekonamy UE, by dofinansowała CPK

Roman Czubiński 03 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5