Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Zielona Góra: Wzrost rdr o 130 proc. liczby pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-03-10 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Góra: Wzrost rdr o 130 proc. liczby pasażerów
fot. Witold Urbanowicz
Lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście zanotowało na początku roku stabilny wynik w liczbie odprawionych pasażerów.
1230 obsłużonych pasażerów w lutym i 2733 od początku roku – takimi statystykami może pochwalić się port lotniczy Zielona Góra-Babimost. W ostatnim miesiącu wykonano też 127 operacji lotniczych. Te liczby wskazują, że lubuskie lotnisko cieszy się popularnością wśród pasażerów.

Wynik w lutym okazał się o ponad 130 proc. lepszy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Podobnie jak w ubiegłych miesiącach lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście cieszy się największym zainteresowaniem tych, którzy zielonogórski port wybierają jako początek podróży do Warszawy. Z połączenia ze stolicą skorzystało 1101 osób.

Dane z pierwszych miesięcy 2022 roku potwierdzają dobrą pozycję lubuskiego lotniska wśród portów regionalnych. Kolejne miesiące i zbliżający się sezon letni powinny dodatkowo pozytywnie przełożyć się na sukcesywny wzrost liczby operacji lotniczych i odprawianych pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5