Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko, współpraca: Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-09-11 23:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi
Boeing B787-9 Dreamliner w barwach PLL LOT fot. Piotr Bożyk
LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi
LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi
LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi
LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi
LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi
LOT: Wystartował pierwszy Dreamliner do Delhi
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały dziś (11 września) rejsy z Lotniska Chopina do Delhi w Indiach. Pierwszy boeing 787-9 Dreamliner wystartował ze stołecznego lotniska po 23. Jest to powrót polskiego przewoźnika do Indii po 27 latach nieobecności.
Dreamliner 787-9 LOT-u, o rejestracji SP-LSA, pojawi się na międzynarodowym lotnisku Indiry Gandhi w Delhi w czwartek (12 września) o godz. 9:15 czasu lokalnego czyli po niecałych 7 godzinach w powietrzu. Lot powrotny z Delhi do Warszawy potrwa około godzinę dłużej. Start połączenia poprzedziła oficjalna konferencja na stołecznym lotnisku, na której oprócz przedstawicieli i władz LOT-u, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz mediów gościł także Tsewang Namgyal, Ambasador Indii w Polsce.

- To bardzo ważny moment w rozwoju LOT-u. W końcu, po wielu latach ponownie otwieramy to połączenie międzykontynentalne. Jednak najważniejsze jest połączenie między ludźmi. Wierzę, że wielu indyjskich turystów będzie chciało zwiedzić Polskę, ale także wielu polskich turystów zwiedzi Indie. To chwila radości, ale mamy dzisiaj 11 września i chciałbym upamiętnić wszystkich, którzy wówczas zginęli - powiedział Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

- Składam podziękowania dla PPL i Lotniska Chopina. Bez ciągłego rozwoju lotniska im. Chopina z całą pewnością nie byłoby też tak dużego rozwoju LOT-u. Jesteśmy przekonani, że to będzie dobre i udane połączenie. Jestem także osobiście przekonany, że ten kontynent będzie jak magnes przyciągał wszystkich Polaków - dodał Milczarski.

- Po prawie trzydziestu latach LOT w końcu wraca do Delhi. Jak wiemy XXI wiek będzie wiekiem Azji. Dlatego Polska dla Indii jest po prostu bramą do Europy - powiedział Marcin Przydacz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Przewoźnik przygotował na tej trasie elementy indyjskie – dla pasażerów wszystkich trzech klas posiłki kuchni regionalnej, system rozrywki pokładowej dostępny w języku hindi, a także wybór najnowszych filmów Bollywood. Na pokładzie samolotów między Warszawą a Delhi zawsze znajdować się będzie członek personelu pokładowego posługujący się hindi.

Połączenia między miastami będą obsługiwane Boeingami w wersji 787-8 i 787-9 pięć razy w tygodniu według następującego rozkładu:
  • LO 71 WAW-DEL 22:40-09:00+1 wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele;  
  • LO 72 DEL-WAW 11:15-15:50 poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele.
Delhi to już szósty kierunek polskiego przewoźnika w Azji i drugie połączenie dalekiego zasięgu zainaugurowane w tym roku (w czerwcu przewoźnik otworzył połączenie do Miami na Florydzie). Warto dodać, że LOT już w przeszłości latał do Indii. Połączenie do Delhi było obsługiwane przez rodzimego przewoźnika od października 1985 r. do października 1992 r. W siatce LOT-u był także Bombaj, który był obsługiwany od końca 1979 r. do lutego 1982 r. Tak wynika z rozkładów lotów jakimi dysponuje firma OAG Aviation.  

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Delhi zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku, a większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem. Linie stale rozwijają swoją flotę: do końca tego roku dołączy kolejny samolot B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba w barwach LOT-u zwiększy się do 15.

W 2018 roku narodowy przewoźnik przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. PLL LOT używa na co dzień ponad 80 samolotów i ma w swojej ofercie ponad 110 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Poznań: Gorszy sierpień. Zima może być rekordowa

Infrastruktura i lotniska

Poznań: Gorszy sierpień. Zima może być rekordowa

Aleksander Domański 25 września 2019

Coraz bliżej zniesienia wiz do USA? Mosbacher: Technicznie wszystko jest gotowe

Prawo i polityka

Coraz bliżej zniesienia wiz do USA? Mosbacher: Technicznie wszystko jest gotowe

Emilia Derewienko 24 września 2019

Milczarski: Po zniesieniu wiz zapowiemy kolejny kierunek do USA

Pasażer i linie lotnicze

Milczarski: Po zniesieniu wiz zapowiemy kolejny kierunek do USA

Emilia Derewienko, współpraca: Roman Czubiński 24 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5