Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wykonawca masterplanu CPK będzie znany jesienią


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-06-08 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wykonawca masterplanu CPK będzie znany jesienią
fot. CPK
Wykonawcę masterplanu Centralnego Portu Komunikacyjnego poznamy we wrześniu tego roku – ujawnił Mikołaj Wild, prezes CPK, podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury.
Specjalistyczne opracowanie będzie źródłem szczegółowych danych dotyczących m.in. prognoz ruchu lotniczego, zwymiarowania elementów infrastruktury, etapowania budowy oraz dokumentacji przedprojektowej.

Już pod koniec ubiegłego roku przetarg na wykonawcę masterplanu Portu Solidarność został unieważniony przez CPK. Powodem tej decyzji był wówczas fakt, że żadna z ofert złożonych przez globalne firmy nie spełniała kryteriów formalnych postępowania, co potwierdziła Krajowa Izba Odwoławcza. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Masterplan określi parametry nowego lotniska, warianty budowy i sposób finansowania. To jest kluczowy dokument dla jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Kontrakt jest wart dziesiątki milionów złotych.

- Haromonogram wyboru w nowym przetargu na masterplan to jest wrzesień tego roku. Równolegle z nowym postępowaniem przetargowym będziemy przeprowadzać część prac, które planowaliśmy powierzyć master planerowi. Część prac wykonamy razem z naszym doradcą strategicznym z wyłonionym integratorem i doradcą środowiskowym oraz z innymi ekspertami, z którymi współpracujemy. Dzięki temu harmonogram, który został przyjęty, będzie dochowany - zapewnił Wild podczas sejmowej komisji. 

Spółka CPK rozpoczęła już na początku grudnia nabywanie gruntów i nieruchomości pod teren, na którym powstanie megalotnisko. Każdy zgłaszający się do programu dobrowolnych nabyć powinien zaznaczyć, czy jest zainteresowany sprzedażą czy zamianą nieruchomości. Brany jest pod uwagę obszar na zachód od Warszawy, które wytyczają autostrada A2, droga krajowa nr 50, wieś Szymanów i rzeka Pisia oraz rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów.

Centralny Port Komunikacyjny i Via Carpatia znalazły się wśród priorytetów i propozycji projektów infrastrukturalnych, które przedstawią Komisji Europejskiej ministrowie ds. transportu Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Pozostałymi są kanał wodny Dunaj – Odra – Łaba oraz oraz kolej dużych prędkości łączących Europę ze stolicami państw V4. Komisja Europejska rozpoczęła już proces przeglądu i rewizji tych planów, które dotyczą Transeuropejskej Sieci Transportowej (TEN-T). Więcej o tym pisaliśmy już w TYM TEKŚCIE

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK przejmuje zadania master plannera i ogłasza przetarg na integratora

Infrastruktura i lotniska

CPK przejmuje zadania master plannera i ogłasza przetarg na integratora

Rafał Dybiński 03 marca 2021

Wild: CPK jak góra lodowa. Prace planistyczne potrwają do 2023

Infrastruktura i lotniska

Wild: CPK jak góra lodowa. Prace planistyczne potrwają do 2023

Emilia Derewienko 03 września 2020

CPK: Duże zainteresowanie konsultacjami w branży. „To dobry sygnał”

Infrastruktura i lotniska

CPK: Duże zainteresowanie konsultacjami w branży. „To dobry sygnał”

Roman Czubiński 30 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5