Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-10-08 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Wrocław Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu
fot. Wrocław Airport
We wrześniu lotnisko we Wrocławiu obsłużyło 365 tys. podróżnych, czyli o 4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Imponujące wyniki osiągnęli przewoźnicy sieciowi. Kierunki południowe notują zainteresowanie na poziomie wakacyjnego szczytu. 
Na trasie na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle), obsługiwanej przez linie Air France, przybyło aż o 26,2 proc. pasażerów więcej w porównaniu do września 2018 (przy takiej samej liczbie rejsów w miesiącu). Podobnie, niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie do Amsterdamu obsługiwane przez linie KLM.

Co ciekawe, w samolotach na tej trasie we wrześniu zajętych było ponad 90 proc. miejsc. To bardzo dużo – na tym poziomie plasują się bardzo popularne połączenia oferowane przez linie niskokosztowe.

Linie z Grupy Lufthansy na dużym plusie

Znakomite wyniki odnotowali również inni przewoźnicy. Ponad 28 proc. więcej pasażerów przewiozły linie Swiss na trasie do Zurychu, a blisko 24 proc. więcej linie Eurowings do Düsseldorfu. Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę.

– Cieszy nas przede wszystkim fakt, że w tym segmencie ruchu już od dłuższego czasu obserwujemy imponującą dynamikę wzrostu. W pierwszych trzech kwartałach tego roku przewoźnicy sieciowi odnotowali o 15,6 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

LCC również ze wzrostem

Linie niskokosztowe przewiozły we wrześniu ok. 190 tys. pasażerów. Zdecydowana większość połączeń cieszyła się ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Na trasach na Maltę, Teneryfę czy Kretę (lotnisko Chania) w samolotach zajętych było ok. 96 proc. miejsc. To rekordowo wysoki poziom.

– W przypadku kierunków południowych w ogóle nie widać, że szczyt sezonu wakacyjnego jest już za nami. O ich popularności najlepiej świadczy liczba miejsc zajętych na tych trasach. Przewidujemy, że wysokie zainteresowanie nimi będzie się utrzymywało do końca sezonu letniego, czyli końca października – mówi Dariusz Kuś. – Nie mniejszą popularnością wśród pasażerów cieszyły się też kierunki wschodnie, dostępne z Wrocławia przez cały rok. Potencjał wzrostu w tym segmencie nadal jest spory, co dostrzegają przewoźnicy, sukcesywnie rozwijając swoją ofertę – dodaje.

Pasażerowie mają obecnie do dyspozycji pięć połączeń wschodnich: Kijów Boryspol (Ryanair), Kijów Żuliany, Lwów, Charków, Kutaisi (ostatnie cztery obsługuje Wizz Air). Co więcej, od jesieni tego roku linie Ryanair oraz Wizz Air uruchamiają loty do Odessy.  

Sukces LOT

Pasażerów przybyło również w ruchu krajowym – o ponad 9 proc. w porównaniu do września 2018. Wynika to przede wszystkim z faktu, że systematycznie rośnie liczba pasażerów na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina, obsługiwanej przez PLL LOT. Wzrost o blisko 9 proc. odnotowano w segmencie czarterów turystycznych, czyli wyjazdów z biurami podróży. We wrześniu 2019 z ich oferty skorzystało blisko 95 tys. pasażerów.  

W tegorocznym sezonie letnim podróżni mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
TOP 7 kierunków szczytu sezonu czarterowego we Wrocławiu

Infrastruktura i lotniska

TOP 7 kierunków szczytu sezonu czarterowego we Wrocławiu

Aleksander Domański 04 września 2019

Chatbot „Port Lotniczy Wrocław” w finale prestiżowego konkursu

Infrastruktura i lotniska

Chatbot „Port Lotniczy Wrocław” w finale prestiżowego konkursu

inf. pras. oprac. ad 14 sierpnia 2019

Port Lotniczy Wrocław: Już ponad 1,2 mln pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już ponad 1,2 mln pasażerów

inf. pras. oprac. ad 07 czerwca 2019

 

Pasażerowie wciąż czekają na nowe Flirty PKP Intercity

Pasażer i linie lotnicze

Pasażerowie wciąż czekają na nowe Flirty PKP Intercity

27 czerwca 2022

Strajk Ryanairowi niestraszny

Biznes i przemysł

Strajk Ryanairowi niestraszny

27 czerwca 2022

Pracownicy British Airways na Heathrow za strajkiem

Pasażer i linie lotnicze

Pracownicy British Airways na Heathrow za strajkiem

27 czerwca 2022

Porozumienie o współpracy Rail Baltica z CPK

Biznes i przemysł

Porozumienie o współpracy Rail Baltica z CPK

27 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5