Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wracamy do latania po pandemii. Jak będzie wyglądać „nowa” odprawa? (Relacja)


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-05-29 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wracamy do latania po pandemii. Jak będzie wyglądać „nowa” odprawa? (Relacja)
fot. Emilia Derewienko
Mierzenie temperatury, maseczki na usta i nos, dezynfekcja – to tylko niektóre z procedur bezpieczeństwa, obowiązujące podczas odprawy, które zostaną z nami po pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądać ścieżka pasażera przy nowej odprawie? Sprawdziliśmy to dla Was!
W poniedziałek 1 czerwca na teren Polski po pandemii koronawirusa wracają niektóre loty krajowe. Z Lotniska Chopina polecimy m.in. do Krakowa, Gdańska czy Zielonej Góry. Zmienią się jednak przepisy bezpieczeństwa, których będą musieli stosować nie tylko pasażerowie, ale także załogi samolotów czy pracownicy lotniska.

 

– Wracamy do latania, ale najważniejsza rzeczą jest bezpieczeństwo pasażerów i załóg. Z myślą o nich przygotowaliśmy nowe zasady – mówił w piątek do dziennikarzy Mariusz Szpikowski, prezes PPL, właściciela Lotniska Chopina, na pustym jeszcze Okęciu, na którym odbyła się prezentacja „nowej” odprawy po koronawirusie. Szpikowski podkreślił, że wśród głównych założeń bezpieczeństwa sanitarnego są przede wszystkim maseczki, dystansowanie się społeczne, dezynfekcja, mierzenie temperatury.

 

Istotnie, przed Lotniskiem Chopina wita nas automat z maseczkami, tzw. „Maseczkomat”, czynny 24 godziny na dobę. To konieczność, bowiem pasażerowie zarówno w terminalu, jak i podczas całego lotu będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie całego lotniska mamy również obowiązek dezynfekcji rąk.

 

W kolejce do terminalu powinniśmy zachować 1,5-metrowy dystans. W tym miejscu też musimy pożegnać się z osobami, które odprowadzają nas na lot. Tym razem nasi towarzysze do terminala nie wejdą.

 

Przy wejściu do terminala służby ochrony sprawdzają ważna kartę pokładową oraz wykonują pomiar temperatury – to pierwszy etap weryfikacji podróży. Granica temperatury to 38 st. C. Na odlotach każda osoba będzie miała mierzoną temperaturę, dodatkowo – osoba z wyższą temperaturą będzie badana dwukrotnie; za drugim razem w specjalnie do tego przeznaczonym ambulatorium w strefie zastrzeżonej. W strefie tranzytowej pasażer będzie miał możliwość skorzystania z pomocy medycznej.

 

Strefa kolejkowania przy check-inach jest przygotowana na większą przestrzeń dla pasażerów. Check-iny zostały wyposażone w osłony ochronne z plexi. 

 

– Nie spodziewamy się spadku przepustowości kontroli bezpieczeństwa. Może się wręcz okazać, że wzrośnie – powiedział Mariusz Szpikowski. Jak dodał, rekomendowany czas odprawy na lotach krajowych będzie taki, jak do tej pory, około godzina. – Nie zakładamy wydłużenia procesu. Spodziewamy się, że na początku ruch lotniczy nie będzie duży – mówił.

 

W hali przylotów będą prowadzone pomiary pasażerów wyłącznie lotów międzynarodowych, którzy przylecieli z kierunków innych niż europejskie. Termin wznowienia połączeń zagranicznych nie jest na razie znany.

 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Emirates planuje powrót do Warszawy od 1 lipca

Pasażer i linie lotnicze

Emirates planuje powrót do Warszawy od 1 lipca

Avgeek 28 maja 2020

Air France i KLM planują wznowienie lotów z Polski

Pasażer i linie lotnicze

Air France i KLM planują wznowienie lotów z Polski

Red. ed 23 kwietnia 2020

 

Dreamlinery PLL LOT pojawią się ponownie w Kolombo

Pasażer i linie lotnicze

Dreamlinery PLL LOT pojawią się ponownie w Kolombo

25 października 2021

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie

Pasażer i linie lotnicze

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie

25 października 2021

PLL LOT wznowią połączenie z Warszawy do Charkowa

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT wznowią połączenie z Warszawy do Charkowa

25 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5