Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Włoszek: Liczymy na konsensus i odbudowę ruchu lotniczego


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-03-18 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Radio Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włoszek: Liczymy na konsensus i odbudowę ruchu lotniczego
fot. Kraków Airport
Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek wiele sobie obiecuje po projekcie paszportu szczepionkowego, który zaprezentowała Komisja Europejska. – Idea jest taka, aby powrócić do latania oraz ujednolicić zasady podróżowania między krajami – podkreślił w rozmowie z "Radiem Kraków".
Dokument, który zacznie obowiązywać od czerwca bieżącego roku, będzie zawierał informacje dotyczące szczepień, testów i infekcji. Paszport będzie wydawany bezpłatnie w formie elektronicznej i papierowej.

– Idea jest taka, aby powrócić do latania oraz ujednolicić zasady podróżowania między krajami z Kraków Airport czy z każdego innego miejsca w Europie. Oczywiście dyskusje trwają i mamy nadzieję, że zostanie wypracowany jakiś konsensus. Natomiast teraz bezwzględnie prosimy wszystkich pasażerów wylatujących z Polski o dokładne sprawdzenie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w danym kraju. One się bowiem bardzo dynamicznie zmieniają. Widzimy, jaka jest sytuacja także w Polsce – stwierdził Włoszek w rozmowie z "Radiem Kraków".

Prezes małopolskiego lotniska zaapelował, aby do momentu ujednolicenia tych regulacji, czyli niezależnie od tego, czy to będzie paszport szczepionkowy lub coś innego, sprawdzać wszystkie informacje dotyczące sytuacji sanitarnej, tym bardziej, że przed nami okres świątecznych podróży.

– Dążymy do tego, żeby jak najszybciej odbudować ten ruch lotniczy i są różne poglądy na ten temat. Po pierwsze, żeby na poziomie europejskim, a następnie światowym wypracować ten konsensus podróżowania, nie tylko wewnątrz danego kontynentu, ale również pomiędzy nimi. Tutaj wszystko zależy właśnie od tego dopięcia konsensusu, a potem pewnie będzie tak jak obecnie w kwestiach szczepień, których proces trwa. Każdy dzień, przy pełnej mobilizacji, mam nadzieję przybliża nas do tego, aby ten ruch przywrócić – podkreślił Włoszek, zapewniając o pełnej mobilizacji na krakowskim lotnisku, kiedy wyczekiwany moment wreszcie nadejdzie.

– Liczba zaszczepionych osób rośnie, ale dalej obowiązują zasady dotyczące testowania. My jako lotnisko odpowiadamy za to, dlatego uruchamiamy kolejny punkt do testowania. Otwiera się nowy sezon letni i nawet w tych warunkach pandemii, musimy być dobrze przygotowani do tego wzmożonego ruchu lotniczego i mamy nadzieję, że on powróci. Dbając o pasażerów i pracowników lotniska, chcemy właśnie zapewnić takie testowanie – obwieścił prezes Kraków Airport.

– Tylko od nas zależy jakie to będzie lato. Jeśli damy radę pokonać pandemię, to szybko odbudujemy krakowski i małopolski rynek turystyczny. Robimy wszystko, czego oczekują od nas pasażerowie, w tych jakże trudnych warunkach, aby wreszcie zaświeciło słońce nad Małopolską. To nie jest łatwe zadanie i każdego z nas pewnie dotyka, ale musimy zrobić wszystko, aby odbudować turystykę w Małopolsce. My z Krakowa chcemy dawać każdego dnia ten impuls, że damy radę – podsumował Włoszek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ACI: Kraków-Balice wśród 89 wyróżnionych lotnisk na świecie

Infrastruktura i lotniska

ACI: Kraków-Balice wśród 89 wyróżnionych lotnisk na świecie

Rafał Dybiński 01 marca 2021

Włoszek: Ujednolicenie reguł kluczem w procesie odbudowy rynku

Infrastruktura i lotniska

Włoszek: Ujednolicenie reguł kluczem w procesie odbudowy rynku

Rafał Dybiński 31 grudnia 2020

Kraków Airport. Ogłoszono przetarg na budowę terminala cargo

Infrastruktura i lotniska

Kraków Airport. Ogłoszono przetarg na budowę terminala cargo

Rafał Dybiński 29 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5