Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Włoska Blue Panorama uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-11-13 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włoska Blue Panorama uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli
fot. Piotr Bożyk
Linia Blue Panorama Airlines została objęta ochroną przed roszczeniami wierzycieli do czasu opracowania akceptowalnego planu restrukturyzacji, wynika z dokumentów sądu w Mediolanie, do których dotarł portal ch-aviation.
Podczas posiedzenia sądu w dniu 4 listopada, którego szczegóły zostały podane do wiadomości publicznej w poniedziałek 8 listopada, sędzina Pascale Guendalina przyznała spółce Blue Panorama Airlines S.p.A. termin do 28 lutego 2022 r. na przedstawienie ostatecznej propozycji układu z wierzycielami spółki lub wniosku o oficjalne zatwierdzenie umowy o restrukturyzacji zadłużenia.

Dwa tygodnie temu przewoźnik złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami na mocy włoskiego prawa upadłościowego, po tym jak jego koncesje zostały zawieszone z powodu problemów z płynnością finansową. Zgodnie z ostatnim zatwierdzonym sprawozdaniem finansowym, aktywa spółki wynoszą obecnie około 124 mln euro (142 mln USD). Na tej podstawie sąd wyznaczył dwóch komisarzy sądowych, Claudio Ferrario i Salvatore Sanzo, i powierzył im zadanie nadzorowania spółki w zakresie wykonywania powyższych czynności w wymaganym terminie.

Spółka została również zobowiązana do zdeponowania w ciągu 15 dni kwoty 22,7 tys. EUR (26 tys. USD) w celu opłacenia usług komisarzy sądowych oraz pokrycia wszelkich innych kosztów związanych z postępowaniem. Poinformowano ją również o konieczności złożenia we włoskim rejestrze przedsiębiorstw "zaktualizowanej sytuacji finansowej" spółki wraz z wykazem wszystkich istotnych transakcji dokonanych od ostatniego sprawozdania finansowego. Według ch-aviation fleets, flota Blue Panorama składa się obecnie z 12 samolotów: dwóch airbusów A330-200 (marka Luke Air), jednego boeinga B737-300, jednego B737-400 i ośmiu B737-800.

Blue Panorama wstrzymała działalność pod koniec października br. Podobnie jak czarterowa marka włoskiej linii - Luke Air, z którego usług korzystały popularne biura podróży w Polsce i Czechach, zawiesił działalność 26 października 2021 r. Powodem takiej decyzji włoskich linii był brak wsparcia ze strony decydentów z Rzymu. Pisaliśmy o tym w artykule "Luke Air zawiesił działalność. Rejsy przejęły LOT, Enter Air i Smartwings".

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ACI World: Za rok o 4,6 mld mniej pasażerów niż w 2019 roku

Biznes i przemysł

ACI World: Za rok o 4,6 mld mniej pasażerów niż w 2019 roku

Rafał Dybiński 12 listopada 2021

Blue Panorama planuje rebranding. Wkrótce poleci jako Luke Air

Pasażer i linie lotnicze

Blue Panorama planuje rebranding. Wkrótce poleci jako Luke Air

Piotr Bożyk 27 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5