Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wizz Air otwiera bazę w Krakowie!


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-11-21 12:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wizz Air otwiera bazę w Krakowie!
fot. Balice
Nowy przewoźnik w Kraków Airport! Od kwietnia 2019 roku z lotniska w Balicach polecimy niskokosztową linią Wizz Air, która w małopolskim lotnisku otwiera swoją bazę. Przewoźnik na początek zapowiedział otwarcie dwunastu połączeń do 9 krajów.
W samym 2019 roku przez Wizz Aira będzie obsługiwanych 165 tras z Polski do 30 różnych krajów. Nowa inwestycja Wizz Air ma wartość 240 mln dolarów. Kraków będzie 26. bazą Wizz Air i najnowszą w Polsce, zaraz po Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Przewoźnik umieści 2 samoloty typu Airbus A321 na lotnisku w Krakowie pierwszy w maju, a drugi we wrześniu 2019 roku.

Nowe miejsca pracy i szansa dla Małopolski

Prezes lotniska w Krakowie dziękował przede wszystkim zespołowi negocjacyjnemu i determinacji oraz wyrozumiałości obydwu stron. – Małopolsce i Krakowowi przyniesie pozytywne i gospodarcze efekty – mówił Radosław Włoszek, szef Portu Lotniczego Kraków. W związku z otwarciem bazy krakowskie lotnisko ogłosiło rozpoczęcie zatrudniania nowych pracowników, zarówno personelu pokładowego, jak i pilotów. Kraków Airport będzie już wkrótce oferować kilkadziesiąt nowych miejsc pracy – dla 26 pilotów i 50 osób załogi pokładowej. Łącznie w regionie ma powstać 80 nowych miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 140 w branżach pokrewnych. 

– Małopolska przyciąga wielu inwestorów, także w sektorze lotniczym – dowodem na to jest uruchomienie kolejnej bazy przewoźnika w Kraków Airport. Efektem wieloaspektowych negocjacji, konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju zdywersyfikowanej siatki połączeń na krakowskim lotnisku jest oferta Wizz Air. Liczymy na to, że będzie interesująca dla pasażerów oraz wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy. Spośród 12 kierunków oferowanych przez Wizz Air, aż 10 z nich to nowości na krakowskim lotnisku. Oczekiwane przez naszych pasażerów bezpośrednie połączenie do Gruzji lub loty do Nicei we Francji, Katanii i Bari we Włoszech oraz Larnaki na Cyprze to tylko kilka z nich. Nowe połączenia zainteresują także Małopolan, którzy również wybierają wypoczynek zorganizowany. Współpraca Wizz Air z touroperatorami oraz biurami podróży wzmacnia także tę ofertę Kraków Airport – wyjaśniał prezes krakowskiego lotniska.

Wizz Air: Umacniamy pozycję w regionie

Stephen Jones, wiceprezes linii Wizz Air, podkreślał, jak ważny jest dla niego rozwój przewoźnika właśnie w Polsce. – To jeden z najważniejszych krajów. Mamy plany umocnienia naszej pozycji zarówno w Polsce, jak i w Krakowie. Wizz Air jest w tym momencie najpopularniejszym przewoźnikiem w Europie Środkowej i Wschodniej – mówił. – Dzisiejsze wydarzenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność w Polsce, będącej naszym pierwszym rynkiem, na którym rozpoczęliśmy operacje w 2004 roku. Wybraliśmy Kraków, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na niskokosztowe podróżowanie w tym mieście. Jednocześnie dostrzegamy potencjał w popularności Krakowa zarówno jako kierunku turystycznego jak i w dynamicznym rozwoju miasta w kontekście centrum biznesowego. Nasza najnowsza baza zostanie otwarta 1 maja 2019 roku i będzie zatrudniała 80 osób bezpośrednio w Wizz Air – zaznaczył Jones.

Przedstawiciel Wizz Aira podkreślał, że linie mają obecnie jedną z najmłodszych flot w Europie. – Będziemy wprowadzać nowe modele, w Warszawie będziemy przechodzić na nową flotę A321. Te samoloty mają nie tylko najniższe obecnie zużycie paliwa, co skutkuje niższymi cenami, jak i najniższy stopień emisji gazów cieplarnianych – dodał. Obecnie Wizz Air lata na ponad 600 trasach do 130 lotnisk na świecie. W tym roku ponad 34 mln pasażerów, zatrudnia ponad 4 tys. pracowników, dysponując zarazem najnowszymi ośrodkami szkoleniowymi.

Wizz Air poleci z nowym roku na następujących trasach:
 • Bari – od 2 maja, trzy razy w tygodniu 
 • Billund – od 3 maja, dwa razy w tygodniu
 • Charkowa – od 16 września, trzy razy w tygodniu
 • Doncaster/Sheffield – od 2 maja, dwa razy w tygodniu
 • Katanii – od 3 maja, dwa razy w tygodniu a od września trzy razy
 • Kijowa-Żulian – od 4 kwietnia, cztery razy w tygodniu
 • Kutaisi – od 18 września, dwa razy w tygodniu
 • Larnaki – od 16 września, dwa razy w tygodniu
 • Londynu-Luton – od 4 kwietnia, dwa razy w tygodniu
 • Oslo-Gardermoen – od 16 września, codziennie
 • Nicei – od 1 maja, dwa razy w tygodniu
 • Turku – od 1 maja, dwa razy w tygodniu

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kraków Airport: Jedyna taka straż

Infrastruktura i lotniska

Kraków Airport: Jedyna taka straż

Łukasz Malinowski 30 września 2018

Kolejne połączenia z Krakowa – na Ukrainę

Infrastruktura i lotniska

Kolejne połączenia z Krakowa – na Ukrainę

Justyna Urbaniak 23 marca 2018

Dynamiczny luty na Kraków Airport

Infrastruktura i lotniska

Dynamiczny luty na Kraków Airport

Emilia Derewienko 02 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5