Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wizz Air i Ryanair odnotowały wzrost w sierpniu


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-09-07 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wizz Air i Ryanair odnotowały wzrost w sierpniu
fot. Flickr
Zarówno Ryanair, jak i Wizz Air odnotowały w sierpniu wzrost liczby pasażerów. Ryanair rósł, pomimo 550 odwołań lotów w ubiegłym miesiącu, w wyniku strajku pilotów i niedoboru personelu ATC. Linia zachowała też wyższy współczynnik obłożenia sięgający 97 proc., w porównaniu z wynikiem Wizz Air, który wyniósł 95,6 proc.
Wzrost pomimo strajków

Irlandzkie linie lotnicze podały, że całkowity ruch (łącznie z liniami Lauda) wzrósł o 9 proc., do 13,8 mln w porównaniu do sierpnia 2017 r., podczas gdy współczynnik obłożenia utrzymał się na poziomie 97 proc.
Linie Ryanair odnotowały 5 proc. wzrost ruchu pasażerskiego – łącznie obsługując 13,3 miliona podróżnych przy 97 proc. współczynniku obłożenia samolotów, podczas gdy Laudamotion (których Ryanair jest większościowym udziałowcem) odnotowały 0,5 miliona klientów przy współczynniku obłożenia sięgającym 92 proc.

Wzrost ten nastąpił, pomimo niedoboru pracowników kontroli ruchu lotniczego i strajków pilotów, które łącznie przyczyniły się do odwołania 550 lotów w ciągu miesiąca, w porównaniu do zaledwie 27 w sierpniu 2017 r.

Firma zajmowała się kilkoma sporami ze zrzeszonymi w związki zawodowe pilotami w całej Europie, a pozytywne rozwiązanie nastąpiło pod koniec sierpnia, gdy wypracowano porozumienie z irlandzkimi i włoskimi przedstawicielami pracowników.

Wizz Air rośnie w dynamicznym tempie

Tymczasem Wizz Air odnotował wzrost liczby pasażerów o 20,4 proc. do około 3,4 miliona, w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku, podczas gdy współczynnik obciążenia wzrósł o 0,2 punktu procentowego do 95,6 proc.

Firma odnotowała również wzrost liczby pasażerów o 22,7 proc. do 32,2 miliona w okresie 12 miesięcy, licząc do końca sierpnia, w porównaniu z analogicznym okresem rok temu, podczas gdy wskaźnik obciążenia wzrósł o 0,8 punktu procentowego do 91,8 proc.

We wtorek rano akcje Ryanaira wzrosły o 0,3 proc., osiągając poziom 14,1 pensa, podczas gdy akcje Wizz Air wzrosły o 1,1 proc. do poziomu 3 199 pensów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair notuje wzrosty pasażerskie mimo kryzysów

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair notuje wzrosty pasażerskie mimo kryzysów

Emilia Derewienko 02 października 2018

Kolejne wzrosty Kraków Airport we wrześniu

Infrastruktura i lotniska

Kolejne wzrosty Kraków Airport we wrześniu

Emilia Derewienko 02 października 2018

Rekordowy wrzesień w Katowice Airport. 27. miesiąc ze wzrostem ruchu pasażerskiego

Infrastruktura i lotniska

Rekordowy wrzesień w Katowice Airport. 27. miesiąc ze wzrostem ruchu pasażerskiego

Redakcja 02 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5