Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wiedeń: Od początku roku 16,6 proc. więcej pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-10-14 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wiedeń: Od początku roku 16,6 proc. więcej pasażerów
fot. Vienna Airport
Lotniska grupy Flughafen Wien Group nadal odnotowują silny wzrost ruchu. We wrześniu 2019 r. całkowita liczba pasażerów obsługiwanych przez lotnisko w Wiedniu, na Malcie i port w Koszycach wzrosła o 10,0 proc. do 3,8 miliona podróżnych. 
Łączna liczba pasażerów w okresie od stycznia do września 2019 r. wzrosła o 16,6 proc.  do 30,1 mln. Port lotniczy Vienna Airport odnotował znaczny wzrost liczby pasażerów o 19,5 proc. do 24,0 mln w pierwszych dziewięciu miesiącach roku. Imponujące wyniki osiągnięto również w statystykach dotyczących operacji lotniczych.

Liczba pasażerów obsłużonych przez lotnisko w Wiedniu we wrześniu 2019 r. wzrosła o 10,4 proc.  w porównaniu z miesiącem ubiegłego roku do 2 977 411 podróżnych. Liczba lokalnych pasażerów wzrosła o 12,0 proc., a transferowych o 6 proc. Operacji lotniczych było więcej, licząc rok do roku, o 8 proc. Spadł za to o 3 proc. wolumen ładunków przechodzących przez wiedeńskiego lotnisko. To i tak niezły wynik w porównaniu do całej Europy, gdzie we wrześniu przewozy cargo zmniejszyły się o 4 proc.  

Całkowita liczba pasażerów na lotnisku w Wiedniu lecących do kierunków w Europie Zachodniej wzrosła we wrześniu o 8,3 proc., podczas gdy ruch pasażerski do Europy Wschodniej wzrósł o 18,9 proc. W dziewiątym miesiącu tego roku liczba pasażerów podróżujących na Daleki Wschód zwiększyła się o 8,7 proc w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku, a liczba pasażerów na Bliski Wschód o 11,9 proc. Więcej o 28,7 proc. było podróżnych wybierających loty do Ameryki Północnej. Także kierunki afrykańskie zanotowały wyniki o 12,1 lepsze od tych sprzed roku.

Pozostałe port lotnicze zarządzane przez Flughafen Wien Group również „urosły”. Lotnisko na Malcie o 7,8 proc, a w Koszycach aż o 17,1 proc., licząc rok do roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ACI Europe: W sierpniu na lotniskach więcej o 3,4 proc. pasażerów

Pasażer i linie lotnicze

ACI Europe: W sierpniu na lotniskach więcej o 3,4 proc. pasażerów

Aleksander Domański 14 października 2019

Elektromobilne lotnisko w Wiedniu. Zero emisji CO2 do 2030 roku

Infrastruktura i lotniska

Elektromobilne lotnisko w Wiedniu. Zero emisji CO2 do 2030 roku

Emilia Derewienko 22 sierpnia 2019

Wiedeń chce 30 mln pasażerów w tym roku

Infrastruktura i lotniska

Wiedeń chce 30 mln pasażerów w tym roku

Aleksander Domański 15 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5