Partnerzy serwisu:
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: Więcej połączeń do Australii. Nowe połączenie do Nowej Zelandii


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-06-05 12:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: Więcej połączeń do Australii. Nowe połączenie do Nowej Zelandii
fot. Anna Grochala
Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzyły porozumienie code-share z Singapore Airlines, na którego bazie uruchomione zostaną nowe rejsy. Podróżujący od 14 czerwca br. będą mogli korzystać z dodatkowych możliwości dolotu z Singapuru do Melbourne i Sydney w Australii, jak również, po otrzymaniu wymaganych zgód władz lokalnych, z Singapuru do Auckland, Christchurch oraz Wellington w Nowej Zelandii. To znaczące poszerzenie oferty polskiego przewoźnika, a tym samym odpowiedź na zapotrzebowanie pasażerów w tych rejonach świata.
LOT potwierdził uruchomienie nowych, międzynarodowych rejsów opartych o współpracę code-share z Singapore Airlines. W ten sposób LOT będzie wykonywać loty na dwóch trasach międzynarodowych z Singapuru do Australii oraz na trzech trasach międzynarodowych z Singapuru do Nowej Zelandii. To kontynuacja i rozszerzenie nawiązanej wcześniej – w maju 2018 roku, współpracy, w ramach której wystartowało nowe połączenie LOT-u z Warszawy do Singapuru. Zainaugurowane 15 maja 2018 roku połączenie to piąta bezpośrednia trasa rozkładowa LOT-u do Azji, w tym czwarta dalekodystansowa – po Pekinie, Seulu-Incheon i Tokio-Naricie. Poza tym samoloty przewoźnika wykonują operacje czarterowe dla biur podróży do kilku dodatkowych kierunków w Azji.  

– Rejsy z Singapuru do Nowej Zelandii i Australii są odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie pasażerów i uzupełnieniem dotychczasowej oferty. Tym samym rozwijamy sieć połączeń pod kątem pasażerów tranzytowych. A z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny jesteśmy usatysfakcjonowani, że to porozumienie, pomiędzy LOT-em a Singapore Airlines Limited zostało z sukcesem rozszerzone. Dzięki temu pasażerowie od 4 czerwca mogą korzystać z uruchomionej sprzedaży biletów na tych trasach – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.    

Wprowadzenie code-share na trasach pomiędzy Singapurem i Nową Zelandią wymagają jeszcze uzyskania zgody regulacyjnej ze strony władz nowozelandzkich. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Rozwój oferty to element strategii rentownego wzrostu LOT-u na lata 2016–2020, którą polski przewoźnik zrealizował przed terminem. Obecnie trwają prace nad strategią na lata 2020–2027. 

– Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie współpracy z singapurskimi liniami lotniczymi ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tych rejonów świata. Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Kraj ten jest bramą dla dalszych podróży w głąb Azji, a także do Australii i Oceanii. To gwarantuje naszym pasażerom, podróżującym do Australii czy Nowej Zelandii, dogodne połączenia tranzytowe – dodaje Rafał Milczarski. 

Polskie Linie Lotnicze LOT są dzisiaj najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie Środkowej i Wschodniej, która stale rozwija swoją flotę. W ubiegłym roku przewoźnik przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. Przewoźnik ma w swojej ofercie 111 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PLL LOT: Wyniki finansowe za 2018 r. w czerwcu

Biznes i przemysł

PLL LOT: Wyniki finansowe za 2018 r. w czerwcu

Aleksander Domański 05 czerwca 2019

Łódź kusi LOT. Lublinek bazą dla Dasha?

Biznes i przemysł

Łódź kusi LOT. Lublinek bazą dla Dasha?

Aleksander Domański 04 czerwca 2019

LOT przebazuje pięć Boeingów 737 MAX 8 do Lublina

Pasażer i linie lotnicze

LOT przebazuje pięć Boeingów 737 MAX 8 do Lublina

Łukasz Malinowski 04 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5