Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

WestJet ogłaszają zakup Sunwing Airlines

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-03-2022
Ostatnia modyfikacja:
28-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
WestJet ogłaszają zakup Sunwing Airlines
fot. Sunwing Vacation/Twitter
WestJet i Sunwing ogłosiły, że osiągnęły porozumienie, na mocy którego przewoźnik z Calgary przejmie tanie linie lotnicze z siedzibą w Toronto oraz ich biuro podróży Sunwing Vacations. Transakcja połączy dwie firmy związane z podróżami i turystyką, aby zapewnić nowe możliwości podróżowania i większą wartość dla podróżnych na szybko rozwijającym się rynku turystycznym.

Obecni właściciele linii lotniczej latającej do rekreacyjnych kierunków otrzymają udziały w WestJet po zakończeniu przejęcia. Fuzja będzie wyzwaniem dla dominującej pozycji na kanadyjskim rynku – Air Canada, zwłaszcza podczas pracowitego letniego sezonu turystycznego, który ma zbliżyć się do poziomów sprzed pandemii w 2019 roku. Połączenie przewoźników zapewni lepszą pozycję na lokalnym rynku oraz odbudowę branży turystycznej.

– To ekscytujący moment dla WestJet, Sunwing i kanadyjskiej branży turystycznej. Łączymy dwie wysoce uzupełniające się firmy z potężnymi markami, aby wzmocnić naszą udaną działalność w zakresie wypoczynku i zapewnić większą wartość naszym gościom – powiedział Alexis von Hoensbroech, dyrektor generalny WestJet.

– Mamy bardzo obiecującą przyszłość jako część The WestJet Group, która jest jedną z niewielu linii lotniczych na świecie, która nie wyemitowała długu ani kapitału w czasie pandemii, ani nie zaakceptowała pomocy rządowej dla sektora. Połączenie ich silnego bilansu i trajektoria wzrostu z niezrównanym doświadczeniem Sunwing w tworzeniu zróżnicowanych pakietów wakacyjnych zapewni sukces nowej dywizji wakacyjnej. Mój zespół i ja jesteśmy podekscytowani przyszłością i nie możemy się doczekać, aby zaoferować Kanadyjczykom jeszcze więcej miejsc wakacyjnych w przystępnych cenach – powiedział Stephen Hunter, dyrektor generalny Sunwing.

Wiele elementów wspólnych

Obaj przewoźnicy operują flotą składającą się wyłącznie z samolotów Boeinga. WestJet wykorzystuje 96 boeingów B737-700, -800 i MAX 8. Linie mają także sześć Dreamlinerów, podczas gdy Sunwing obsługuje 22 B737-800 i sześć 737 MAX 8. Umowa zapewni większej linii lotniczej wzrost przepustowości o 25 proc., co jest ważne, teraz, kiedy ruch się odbudowuje. Koszty obsługi technicznej i szkolenia załóg również zostaną zminimalizowane, ponieważ będą to te same samoloty.

WestJet mocno podkreśla, że umowa jest bodźcem dla kanadyjskich miejsc pracy i nie spowoduje wzrostu opłat dla pasażerów. Będzie to możliwe dzięki temu, że Sunwing nie będzie już wynajmował zagranicznych samolotów w szczytowych okresach podróży i zamiast tego będzie korzystał ze wspólnej floty przez cały rok. Spowoduje to pojawienie się nowych możliwości pracy u rozwijającego się przewoźnika, a nie strat.

Ceny biletów zostaną obniżone dzięki niskokosztowej strategii biznesowej WestJet. Oznacza to, że więcej tras będzie miało teraz konkurencję budżetową, a pasażerowie nie ucierpią z powodu konsolidacji rynku. Jednak ta umowa nie dotyczy wyłącznie linii lotniczych i koncentruje się również na pakietach wycieczkowych.

– Ta kombinacja łączy dwóch oryginalnych tanich przewoźników z Kanady i umożliwia nam przyspieszenie wzrostu podróży zorientowanych na wartość, już najszybciej rozwijającego się segmentu rynku lotniczego. Stwarza nowe możliwości dla naszych pracowników, naszych partnerów operacyjnych i wspiera wyjście z globalnej pandemii, która była szczególnie trudna dla kanadyjskiej branży turystycznej, w tym lokalnych lotnisk i firm, z którymi ściśle współpracujemy – dodał von Hoensbroech.

Nowe możliwości

W ramach przejęcia WestJet utworzy nową firmę turystyczną, która będzie obejmować wakacje Sunwing i WestJet. Firma z siedzibą w Toronto będzie na razie sprzedawać gotowe wycieczki pod obiema markami. Utrzymywane będą biura regionalne w głównych prowincjach. Biorąc pod uwagę bardzo dobrze prosperujący biznes turystyczny Sunwinga, przynoszący miliardy rocznie, będzie to duży krok naprzód dla WestJet.

Oba przedsiębiorstwa mają zamiar opierać się na ich zbiorowej historii konstruktywnych stosunków pracy i będą przestrzegać wszelkich ustaleń ze związkami zawodowymi i stowarzyszeniami pracowniczymi, w tym istniejących i będących obecnie przedmiotem negocjacji.

Transakcja ma spowodować, że Sunwing nie będzie już wymagał związanego z pandemią instrumentu finansowania awaryjnego dla dużych pracodawców, otrzymanego od rządu kanadyjskiego na początku 2021 roku. Pakiet pomocowy zostanie w pełni spłacony po zamknięciu transakcji. Przewiduje się, że połączenie, które nadal wymaga uzyskania zgód regulacyjnych, zostanie zamknięte pod koniec 2022 roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Linia Air France odebrała 20. airbusa A350-900

Pasażer i linie lotnicze

Linia Air France odebrała 20. airbusa A350-900

Avgeek 27 listopada 2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WestJet zamawia 42 boeingi 737 MAX 10

Biznes i przemysł

WestJet zamawia 42 boeingi 737 MAX 10

Avgeek 30 września 2022

WestJet rezygnują z kolejnych Dreamlinerów. Nowa strategia linii z Kanady

Biznes i przemysł

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Linia Air France odebrała 20. airbusa A350-900

Pasażer i linie lotnicze

Linia Air France odebrała 20. airbusa A350-900

Avgeek 27 listopada 2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WestJet zamawia 42 boeingi 737 MAX 10

Biznes i przemysł

WestJet zamawia 42 boeingi 737 MAX 10

Avgeek 30 września 2022

WestJet rezygnują z kolejnych Dreamlinerów. Nowa strategia linii z Kanady

Biznes i przemysł

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5