Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Węgry: Ryanair znów przegrał sądową walkę z Wizz Air o markę Buzz


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-09-11 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Węgry: Ryanair znów przegrał sądową walkę z Wizz Air o markę Buzz
fot. Ryanair Sun
Linie Ryanair wciąż nie mogą używać nazwy marki Buzz na Węgrzech. Tak zdecydował węgierski sąd drugiej instancji.
Uzasadniając postanowienie, stwierdzono, że nazwę Buzz można łatwo pomylić z Wizz Air, konkurencyjnymi tanimi liniami lotniczymi.

Nowa marka przewoźnika z Zielonej Wyspy, która zaistniała nad Dunajem jesienią 2019 roku za sprawą polskiej spółki zależnej Ryanair Sun, przywołuje silne podobieństwo fonetyczne z marką węgierskich linii lotniczych.

Zarządzający Wizz Air złożyli jednak kilka tygodni wcześniej wniosek o zastosowanie środków tymczasowym w tej kwestii. Według przedstawicieli taniego przewoźnika znad Dunaju obie nazwy mogą być mylone, co przyczyniłoby się do niekorzystnego odbioru społecznego.

Podobny werdykt orzekł wcześniej sąd pierwszej instancji w Budapeszcie. Ryanair złożył jednak apelację, która również okazała się bezskuteczna. Wizz Air postanowił dodatkowo kontratakować i złożył także pozew o trwały zakaz używania marki Buzz na węgierskim rynku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair połączy Kraków z Nadrenią

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair połączy Kraków z Nadrenią

Rafał Dybiński 10 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5