Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Węgry: Od sierpnia zakaz nocnych lotów nad Budapesztem


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras./ Redakcja

Data publikacji:
2019-04-24 11:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Węgry: Od sierpnia zakaz nocnych lotów nad Budapesztem
fot. Budapest Airport
Zakaz lotów nad stolicą Węgier w godzinach nocnych zostanie wprowadzony od sierpnia tego roku – donosi korespondent Polskiej Agencji Prasowej. Celem ograniczenia nocnych lotów jest troska o komfort mieszkańców miasta.
Od północy do godz. 5 rano nie będzie można startować ani lądować na międzynarodowym lotnisku im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Zawarcie porozumienia w tej sprawie ogłosili burmistrz węgierskiej stolicy Istvan Tarlos oraz minister innowacji i technologii Laszlo Palkovics.

Tarlos zastrzegł, że w godzinach nocnych będzie możliwość lądowania w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak ekstremalne warunki pogodowe, porwanie, akt terroru, lądowanie awaryjne czy konieczność udzielenia natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Palkovics oświadczył, że jeśli poziom hałasu powodowanego przez startujące i lądujące samoloty przekroczy dopuszczalny poziom, będzie za to odpowiadać dana linia lotnicza. Większość sum z tytułu kar będzie przeznaczana na program izolacji dźwiękowej mieszkańców oraz rozwój systemu monitoringu poziomu hałasu.

Podkreślił, że władze chciałyby, aby linie lotnicze latające do Budapesztu w miarę możliwości używały modeli samolotów powodujących mniejszy hałas. – Pod tym względem przoduje Wizz Air, bowiem maszyny włączone ostatnio do floty tej linii powodują o połowę mniej hałasu niż modele, których wcześniej używali – dodał.

Zapowiedziano ponadto zbadanie poziomu obciążenia hałasem w godzinach 20-24 oraz 5-8. Palkovics powiedział dziennikowi „Nepszava”, że przeciętnie od godz. 24 do godz. 5 lądują i startują co noc po trzy samoloty, ale zdarzają się miesiące, gdy nie ląduje i nie startuje w tych godzinach żadna maszyna. Jak dodał, ponad 1000 samolotów korzysta też rocznie w tych godzinach z korytarzy powietrznych w pobliżu Budapesztu.

Miniony rok był rekordowy dla międzynarodowego lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Z tego portu lotniczego skorzystało prawie 15 mln pasażerów. W 2018 roku z Budapesztu latało 45 linii lotniczych, które woziły pasażerów do 134 miejsc.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Londyn-Luton ograniczy loty nocą. Powodem przekroczenie norm hałasowych

Infrastruktura i lotniska

Londyn-Luton ograniczy loty nocą. Powodem przekroczenie norm hałasowych

Magdalena Wosińska 26 marca 2018

Prezes ULC: Ruch nocny z Lotniska Chopina mogą przejąć porty regionalne

Pasażer i linie lotnicze

Prezes ULC: Ruch nocny z Lotniska Chopina mogą przejąć porty regionalne

Emilia Derewienko 22 września 2017

Lotnisko Chopina: Cisza nocna na lotnisku to gest w stronę mieszkańców

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Cisza nocna na lotnisku to gest w stronę mieszkańców

Justyna Urbaniak 14 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5