Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka z nowymi najemcami


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-02-02 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Agencja PR&Art

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka z nowymi najemcami
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
700 mkw. powierzchni biurowej zostało wynajęte w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Najemcami zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services oraz Availo. Inwestorem obiektu o łącznej powierzchni 6 700 mkw. jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 mln zł.
W Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka znajdują się pomieszczenia biurowo-socjalne. Nowymi najemcami powierzchni biurowej w zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services oraz Availo. Kuehne + Nagel wynajęła 95 mkw. powierzchni biurowej. W Polsce swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej ze spedycją morską, lotniczą, drogową, a także logistyką kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych. Proponuje swoim klientom ofertę logistyczną dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb z możliwością optymalizacji łańcucha dostaw. Firma Airport Handling Services jest agentem wspierającym działania handlingowe w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zapewniając najwyższej jakości usługi związane z profesjonalną i efektywną obsługą przesyłek cargo. Na powierzchni 40 m kw. oferuje obsługę dokumentacyjną związaną z czynnościami handlingowymi przesyłek dla linii lotniczych, firm spedycyjnych oraz klientów indywidualnych. Do grona najemców dołączyła także polska firma Availo zajmując największą przestrzeń biurową o powierzchni 570 mkw. Availo to innowacyjna firma zapewniająca usługi prawne osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom.

– Wynajęliśmy ponad 95 procent powierzchni biurowej na terenie terminala cargo. Dołączyły do nas ciekawe podmioty, które będą uzupełniały i wspierały obsługę handlingową lotniczych przewozów towarowych. Nasza inwestycja spełnia wszystkie wymagania niezbędne do obsługi transportu mulitimodalnego - lotniczego i kołowego, stwarza doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa. Wyposażyliśmy terminal cargo w profesjonalny sprzęt, który zapewnia wysoki poziom usług w zakresie obsługi frachtu lotniczego. Jest to najnowocześniejszy Terminal Cargo w Polsce, który umożliwia Portowi Lotniczemu Rzeszów-Jasionka oferowanie w pełni komplementarnych usług w zakresie cywilnego transportu lotniczego tak w zakresie standardowych obsług towarowych jak i operacji specjalistycznych wykonywanych z użyciem najcięższych samolotów towarowych – podkreśla Arkadiusz Chlebowicz, dyrektor zarządzający Waimea Holding. – Jestem przekonany, że profesjonalny terminal, który jest najlepiej wyposażony w Polsce, umożliwi szybki wzrost wolumenu cargo lotniczego na rzeszowskim lotnisku. Jest to bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju logistyki w całej Polsce. Polskie porty łączą regionalne porty z lotniczymi hubami Europy i USA. Nasza oferta dla portów lotniczych wzbogaca je o infrastrukturę logistyczną, która jest niezbędna aby podążać za wciąż dynamicznie rozwijającym się rynkiem przewozów wysokowartościowych towarów w stosunkowo krótkim czasie. Prowadzimy negocjacje i rozmowy w kierunku budowy kolejnych terminali cargo na lotniskach w Polsce i poza jej granicami. Waimea Holding realizując terminale cargo i hangary na lotniskach staje się firmą specjalizującą w tym zakresie – dodaje Arkadiusz Chlebowicz.

Najemcami powierzchni logistycznej są Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz TSL, którą tworzą dwie spółki. TS Logistic oraz CARGO Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, realizując długoterminową strategię rozwoju usług w zakresie frachtu lotniczego, na powierzchni ponad 1 720 mkw., świadczy kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych. Grupa TSL zapewnia międzynarodowy transport lotniczy, drogowy i morski, zajmuje się spedycją, logistyką oraz magazynowaniem towarów. Zarządza przestrzenią magazynową Terminala Cargo, tworząc Centrum Dystrybucyjno - Logistyczne na Podkarpaciu. Swoje usługi realizuje na powierzchni ponad 3 153 mkw., w tym 460 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Emirates SkyCargo: 2,5 mln ton towarów przewiezionych w 2017 roku

Pasażer i linie lotnicze

Emirates SkyCargo: 2,5 mln ton towarów przewiezionych w 2017 roku

Emilia Derewienko 11 stycznia 2018

DHL odbiera pierwszego Airbusa A330-300P2F

Biznes i przemysł

DHL odbiera pierwszego Airbusa A330-300P2F

Magdalena Wosińska 04 grudnia 2017

Najciekawszy fracht lotniczy podróżuje przez Amsterdam

Pasażer i linie lotnicze

Najciekawszy fracht lotniczy podróżuje przez Amsterdam

Redakcja 29 października 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5