Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

W siatce połączeń lotniczych z Bydgoszczy kolejna trasa do Kijowa


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-06-26 15:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W siatce połączeń lotniczych z Bydgoszczy kolejna trasa do Kijowa
fot. Ryanair
Dziś (26 czerwca) Ryanair ogłosił uruchomienie nowej trasy z Bydgoszczy do Kijowa. Połączenie będzie wykonywane 2 razy w tygodniu od 28 października 2018 roku i stanie się częścią rozkładu lotów Ryanaira z Bydgoszczy na sezon zima 2018/2019. Ryanair obsłuży w Bydgoszczy ponad 300 tys. pasażerów rocznie.
Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, od 28 października, w środy oraz niedziele. Pasażerowie Ryanaira będą mieli do dyspozycji siedem tras obsługiwanych w Bydgoszczy.

– Połączenie na lotnisko Kijów-Boryspol to kolejna, po dodanych w październiku ubiegłego roku lotach do Londynu Luton, nowa trasa Ryanaira. Cieszymy się, że przewoźnik docenia wzrost potencjału naszego portu, który wynika m.in. z nowych inwestycji zwiększających bezpieczeństwo lotów i komfort obsługi pasażerów. Rozwój siatki połączeń z naszego lotniska, jak i wzrost zainteresowania pasażerów notowany na wszystkich oferowanych połączeniach, pozwala nam z optymizmem patrzeć na plany rozwoju portu na rok 2018, jak i w latach kolejnych – skomentował uruchomienie nowej trasy Tomasz Moraczewski, prezes zarządu bydgoskiego lotniska.

To kolejne połączenie do Kijowa, które zasili siatkę bydgoskiego lotniska w tym roku. W ubiegłym tygodniu o uruchomieniu tej samej trasy z Bydgoszczy poinformował PLL LOT. Trasa polskiego przewoźnika wystartuje 2 sierpnia i będzie obsługiwana w każdy poniedziałek i piątek.

Poza nowymi połączeniami, Port Lotniczy Bydgoszcz od kilku miesięcy notuje stabilne, dwucyfrowe wzrosty liczy pasażerów. Potwierdza to rosnące zainteresowanie mieszkańców kujawsko-pomorskiego ofertą lotniska. Pierwszy kwartał 2018 roku był najlepszym kwartałem w historii lotniska pod kątem liczby odprawionych pasażerów. W tym okresie z Portu skorzystało 75 303 osób, a kwartalny wzrost, w porównaniu do ubiegłego roku, wyniósł aż 25%. Biorąc pod uwagę optymistyczne prognozy na kolejne miesiące, w 2018 roku prognozowana liczba pasażerów może przekroczyć 400 tys.

– Każde zwiększenie możliwości połączeń lotniczych realizowanych z Bydgoszczy to dobra informacja dla bydgoszczan. Świadczy o coraz lepszej realizacji funkcji miasta Bydgoszcz jako regionalnego centrum gospodarczego. Skomunikowanie lotnicze to bardzo ważny atut miasta – w szczególności w kontekście atrakcyjności inwestycyjnej. Liczymy też na dalsze poszerzanie oferty w tym zakresie – mówiła Maria Wasiak, zastępca prezydenta miasta Bydgoszcz.

Obecnie pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz mogą korzystać z codziennych połączeń do Londynu Stansted i Frankfurtu, lotów do Londynu Luton oferowanych 4 razy w tygodniu, Birmingham 3 razy w tygodniu, jak też dostępnych 2 razy w tygodniu połączeń do Glasgow, Dublina, Dusseldorfu-Weeze oraz Lwowa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina: Ruszyły połączenia do Podgoricy

Pasażer i linie lotnicze

Lotnisko Chopina: Ruszyły połączenia do Podgoricy

Emilia Derewienko 25 czerwca 2018

LOT szuka pilotów

Biznes i przemysł

LOT szuka pilotów

inf. pras./ Redakcja 22 czerwca 2018

LOT rozwija się na Węgrzech. Nowe połączenie z Budapesztu do Londynu

Pasażer i linie lotnicze

LOT rozwija się na Węgrzech. Nowe połączenie z Budapesztu do Londynu

Emilia Derewienko 21 czerwca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5