Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

W Dęblinie powstanie nowa fabryka Lockheed Martin, z częściami do pocisków systemu Patriot


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-09-07 13:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Dęblinie powstanie nowa fabryka Lockheed Martin, z częściami do pocisków systemu Patriot
System Patriotfot. gov.pl
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 i firma Lockheed Martin rozpoczynają budowę nowego zakładu produkcyjnego w Dęblinie. Inwestycja jest związana z dostawami pocisków PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement) dla Polski.
Budowa obiektu o 3 tys. m kw. zakończy się w przyszłym roku. Nowy zakład produkcyjny zatrudni 20 pracowników z Polski. Fabryka odegra kluczową rolę w produkcji systemów PAC-3 MSE, wspierających polską strategię obrony przeciwrakietowej.

– Ten program jest kamieniem milowym w obecnych i przyszłych relacjach z Lockheed Martin. Niecierpliwie czekamy na dalszą, wspólną pracę nad programem Wisła, który jest jednym z kluczowych przedsięwzięć dla zapewnienia bezpieczeństwa Polski w najbliższej przyszłości. Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę z koncernem Lockheed Martin także w innych programach – mówił Bartłomiej Kacperczyk, członek zarządu WZL-1 i dyrektor oddziału w Dęblinie.

Współpraca WZL-1 i Lockheed Martin rozpoczęła się w 2018 roku na mocy umowy offsetowej, podpisanej przez stronę amerykańską ze Skarbem Państwa RP. W ramach kontraktu, koncern będzie współpracować z WZL-1 w zakresie produkcji i kwalifikacji komory kontenera startowego pocisku PAC-3 MSE.

– Lockheed Martin od ponad 20 lat jest strategicznym partnerem polskiej obrony narodowej i przemysłu. Koncern poważnie traktuje swoje zaangażowanie we wspieranie polskiej gospodarki poprzez inwestycje, tworzenie miejsc pracy i dzielenie się technologią. Jesteśmy dumni, że możemy wykazać nasze zaangażowanie we wspieranie polskiego zamówienia na pociski PAC-3 MSE poprzez znaczącą, partnerską współpracę przemysłową – taką, jak nasze relacje z WZL-1 – dla której widzimy wiele wzajemnie korzystnych możliwości na przyszłość – dodał Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
MON: Podpisano umowę na zakup 32 F-35A

Biznes i przemysł

MON: Podpisano umowę na zakup 32 F-35A

Avgeek 01 lutego 2020

Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce 32 samolotów F-35A

Biznes i przemysł

Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce 32 samolotów F-35A

Piotr Bożyk 12 września 2019

Lockheed przedstawia plan produkcji F-35 dla Polski

Biznes i przemysł

Lockheed przedstawia plan produkcji F-35 dla Polski

Piotr Bożyk 08 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5