Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Vouchery zamiast pieniędzy za bilety. Polska apeluje do KE o złagodzenie przepisów


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-04-30 09:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Informacyjna Agencja Radiowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Vouchery zamiast pieniędzy za bilety. Polska apeluje do KE o złagodzenie przepisów
fot. Pixabay
Dwanaście krajów, w tym Polska, nakłania Komisję Europejską o zmianę unijnych przepisów, dotyczących rekompensat za loty, które się nie odbyły przez COVID-19. Pozwoliłoby to załagodzić obciążenia, nakładane na przewoźników w trakcie trwania pandemii – donosi Informacyjna Agencja Radiowa.
Sprawa dotyczy lotów odwołanych w związku z zamknięciem granic i wprowadzeniem ograniczeń transportowych na skutek pandemii COVID-19. Według zapisów, linie lotnicze powinny zwrócić pasażerom pieniądze za bilety, które nie zostały zrealizowane. To jednak dla wielu linii, które borykają się z problemami finansowymi, spore obciążenie. Wielu przewoźników decyduje się więc na przekazanie klientom voucherów, zamiast zwrotu pieniędzy.

Komisja Europejska jednak zaznacza, że vouchery nie mogą być alternatywą dla zwrotu kosztów biletów, co z kolei stawia europejskie linie lotnicze w trudnym położeniu. Apel do KE o wprowadzenie zmian został podpisany przez przedstawicieli Polski, Bułgarii, Czech, Łotwy, Malty, Cypru, Grecji, Francji, Irlandii, Holandii oraz Portugalii. Kraje postulują o złagodzenie przepisów w trybie natychmiastowym.

Przedstawiciele dwunastu państw chcą, aby KE umożliwiła liniom lotniczym tymczasowe wydawanie voucherów – pozwoliłoby to przewoźnikom na utrzymanie ruchu lotniczego, gdy ograniczenia transportowe po pandemii zostaną zniesione. Konieczne jest jednak zachowanie równowagi, pomiędzy pomocą dla linii lotniczych, a prawami pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Unia Europejska zgadza się na francuski plan ratowania linii lotniczych

Prawo i polityka

Unia Europejska zgadza się na francuski plan ratowania linii lotniczych

Aleksander Domański 02 kwietnia 2020

UE znosi ograniczenia dotyczące slotów do października

Prawo i polityka

UE znosi ograniczenia dotyczące slotów do października

Emilia Derewienko 31 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5