Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Ustawa o PAŻP ciągle w uzgodnieniach


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2021-01-29 16:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ustawa o PAŻP ciągle w uzgodnieniach
fot. PAŻP
Od dłuższego czasu trwają pracę nad projektem ustawy zmieniającej ustawę o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAZP). Ma ona umożliwić agencji m.in. zakładanie spółek i prowadzenie działalność gospodarczej oraz zakazywać strajku kontrolerów. Ministerstwo Infrastruktury podaje, że na obecnym etapie prac nie jest możliwe określenie terminuj jej wejścia w życie.
W połowie poprzedniego roku do wykazu prac Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Postulowane w nim rozwiązania mają umożliwić PAŻP nabywanie udziałów lub akcji w spółkach czy powoływanie spółek zależnych przy udziale innych podmiotów np. spółki celowej ds. CPK. Dzięki temu rozwiązaniu Agencja mogłaby powoływać podmioty, których zadaniem będzie świadczenie usług na rzecz operatorów bezzałogowych statków powietrznych.

Projekt zakłada również rozszerzenie działalności badawczo-rozwojowej PAŻP, utworzenie rozpoznawalnej firmy (nazwy i znaku) agencji, a także wprowadzenie zakazu strajku dla kontrolerów ruchu lotniczego, informatorów służby informacji powietrznej oraz personelu technicznego.

Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, początkowo był planowany jeszcze w roku 2020.

Jak poinformował nas rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, obecnie „w zakresie projektu ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych prowadzona jest analiza uwag zgłoszonych do projektu w ramach ponownych uzgodnień międzyresortowych”. Ponad to resort informuje, że na obecnym etapie prac nie jest możliwe określenie terminu wejścia w życie projektowanej regulacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5