Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Ultimatum dla Air France: Pomoc za drastyczne ograniczenie krajowych połączeń


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-27 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/France 24

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ultimatum dla Air France: Pomoc za drastyczne ograniczenie krajowych połączeń
fot. Piotr Bożyk
Air France będzie musiała drastycznie zmniejszyć krajowy ruch lotniczy w zamian za gwarancje pożyczek państwowych. Potwierdziła to minister środowiska znad Sekwany Elisabeth Borne.
Intratne krajowe trasy z Paryża do Bordeaux, Lyonu, Nantes i Rennes będą obsługiwały wyłącznie pociągi dużych prędkości. Zostawiona zostanie jedynie mała furtka pozwalająca na uruchamianie połączeń z tych miast, ale tylko dla pasażerów transferowych, czyli takich, którzy będą podróżować liniami lotniczymi dalej ze stolicy. Rozwiązania preferujące transport kolejowy wynikają z troski o środowisko. Przewozy trasą lądową nie będą o wiele krótsze, ale emisja CO2 będzie znacznie mniejsza.

Rząd Francji w minionym miesiącu zaoferował narodowemu przewoźnikowi pakiet siedmiu mld euro złożony z gwarantowanych przez państwo pożyczek bankowych i pożyczek bezpośrednio od państwa. Air France stanie również przed koniecznością przeprowadzenia daleko idących działań mających na celu redukcję emisji CO2 o połowę do 2024 roku na kontynentalnych trasach krótkodystansowych.

Innym wymogiem ma być także obowiązek wykorzystywania nie mniej niż dwóch procent paliwa pochodzącego ze źródeł alternatywnych. Ten warunek ma być spełniony do 2025 roku.

Bruno Le Maire, minister odpowiedzialny za gospodarkę i finanse, zwrócił wcześniej również uwagę na to, że narodowy przewoźnik musi kontynuować inwestycje w nowe samoloty po to, żeby służące w jego flocie maszyny charakteryzowały się możliwie najniższym poziomem emisji. Przedstawiciel rządu sugerował także, że dobrze by było aby Air France pozostało dobrym klientem Airbusa. Jest o tyle istotne, że sam Airbus i jego liczni krajowi poddostawcy znaleźli się w poważnych tarapatach i również zwrócili się o wsparcie do rządu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air France stopniowo zwiększy oferowanie w lipcu i sierpniu

Pasażer i linie lotnicze

Air France stopniowo zwiększy oferowanie w lipcu i sierpniu

Rafał Dybiński 21 maja 2020

Air France: Bez zachowania dystansu między pasażerami. Inaczej w pociągach

Pasażer i linie lotnicze

Air France: Bez zachowania dystansu między pasażerami. Inaczej w pociągach

Magdalena Romanowska 15 maja 2020

Air France zyskała 7 mld euro wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Air France zyskała 7 mld euro wsparcia

Rafał Dybiński 04 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5