Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

UE znosi ograniczenia dotyczące slotów do października


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-03-31 14:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

UE znosi ograniczenia dotyczące slotów do października
fot. Pixabay
Rada Europejska zatwierdziła czasowe zawieszenia unijnych zasad dotyczących czasu na start lub lądowanie, które wymagają, aby linie lotnicze obsługiwały co najmniej 80 proc. przydzielonych slotów – inaczej może grozić im utrata slotów na lotnisku w przyszłych sezonach.
Decyzja, która będzie wymagała jeszcze zatwierdzenia przez Parlament Europejski, spowoduje zawieszenie ustaleń dotyczących slotów do 24 października. „Zwolnienie będzie obowiązywać od 1 marca do 24 października 2020 roku i obejmie cały sezon letni. Będzie ono również obowiązywać z mocą wsteczną od 23 stycznia do 29 lutego 2020 roku, dla lotów między UE a Chinami lub Hongkongiem. 23 stycznia to data zamknięcia pierwszego lotniska przez władze w Chinach” – napisała Komisja Europejska.

W oświadczeniu napisano również, że jeśli utrzyma się obecna, poważna sytuacja, okres zawieszenia zasad dla slotów będzie można przedłużyć poprzez akt delegowany Komisji Europejskiej.

Rada Europejska przyznała, że podobne działania podjęto po atakach terrorystycznych w 2001 roku, wojnie w Iraku i wybuchu SARS w 2003 roku oraz po kryzysie finansowym w 2009 roku.

Komentując tę wiadomość, Oleg Butković, chorwacki minister transportu i infrastruktury oraz przewodniczący Rady Europejskiej, zaznaczył, że ta decyzja zapewni niezbędną elastyczność i pewność dla przemysłu lotniczego w tej wyjątkowej sytuacji. „Nikt nie chce pustych samolotów na niebie, a chorwacka prezydencja ma absolutny priorytet, aby jak najszybciej przyjąć tę poprawkę” – dodał.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) w ostatnim tygodniu wydało kolejne prognozy dla branży lotniczej. Zdaniem zrzeszenia, linie lotnicze będą potrzebować do 200 mld dolarów wsparcia rządowego, aby przetrwać kryzys w lotnictwie spowodowany pandemią koronawirusa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa zawiesi loty do października? „To nieoficjalna publikacja”

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa zawiesi loty do października? „To nieoficjalna publikacja”

Emilia Derewienko 31 marca 2020

Dreamliner PLL LOT zabrał Polaków z Peru. Akcja #LOTdoDomu" z Limy jak książki

Pasażer i linie lotnicze

Dreamliner PLL LOT zabrał Polaków z Peru. Akcja #LOTdoDomu" z Limy jak książki

Rafał Dybiński 31 marca 2020

Air Canada wysyła na bezpłatne urlopy 16,5 tysiąca pracowników

Pasażer i linie lotnicze

Air Canada wysyła na bezpłatne urlopy 16,5 tysiąca pracowników

Rafał Dybiński 31 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5