Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Uczeń ósmej klasy rozpowszechnia wiedzę lotniczą!


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-01-24 16:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Uczeń ósmej klasy rozpowszechnia wiedzę lotniczą!
mat. prywatne
15-letni Igor Chrostowski z Płocka rozpoczyna właśnie niezwykły projekt, dotyczący propagowania wiedzy na temat lotnictwa w szkołach. Przez sześć kolejnych miesięcy odwiedzi 31 podstawówek i liceów, aby przedstawić rozwój branży i porozmawiać z uczniami o potrzebach sektora lotniczego w Polsce. Portal Rynek Lotniczy został patronem medialnym cyklu.
– Motywacją do pracy jest moja chęć rozpoczęcia nauki w Warszawskim Zespole Szkół im. Bohaterów Narwiku – mówi Igor Chrostowski, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku, którego przygoda z lotnictwem rozpoczęła się od Kongresu Rynku Lotniczego w Warszawie – Igor był najmłodszym uczestnikiem tego wydarzenia.

Po Kongresie postanowił zorganizować w swojej szkole spotkanie z przedstawicielami jednej z największych firm handlingowych w Polsce, LS Airport Services. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko. – Po udanych prezentacjach na terenie mojej szkoły, zdecydowałem o rozpoczęciu projektu „Rozpowszechnienie wiedzy lotniczej”, który przemianował się na „Rozwój rynku i potrzeby sektora lotniczego w Polsce” – opowiada.

Pierwsze spotkanie z serii „Rozwój Rynku i Potrzeby Sektora Lotniczego w Polsce” odbyło się 21 stycznia w Szkole Podstawowej nr 15 w Płocku. – Rozstawiliśmy sprzęt, ustawiliśmy krzesła według seat planu dla Boeinga 737-800, postawiliśmy modele samolotów, książki związane z lotnictwem i mogliśmy zaczynać. Uczniowie podekscytowani czekali w kolejce podczas boardingu – relacjonuje Igor.

Co ciekawe, ambitny 15-latek do połowy roku planuje odwiedzić aż 31 podstawówek i liceów, aby propagować wiedzę nt. lotnictwa i zachęcać uczniów do podejmowania nauki w szkołach lotniczych. To szczytny cel, bowiem borykamy się z deficytem pilotów i pracowników obsługi naziemnej, a branża lotnicza rośnie w imponującym tempie.

Rynek Lotniczy z przyjemnością objął inicjatywę patronatem medialnym. Życzymy powodzenia Igorowi i również zachęcamy do zainteresowania tematem!

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnictwo z ogromnym deficytem mechaników, pilotów i personelu pokładowego

Biznes i przemysł

Lotnictwo z ogromnym deficytem mechaników, pilotów i personelu pokładowego

Emilia Derewienko 08 października 2018

Deloitte: Do 2036 roku na rynek trafi około 36,8 tys. nowych samolotów

Biznes i przemysł

Deloitte: Do 2036 roku na rynek trafi około 36,8 tys. nowych samolotów

Emilia Derewienko 13 sierpnia 2018

IATA: Lotnictwo zarobi w 2018 roku mniej niż szacowano

Biznes i przemysł

IATA: Lotnictwo zarobi w 2018 roku mniej niż szacowano

Emilia Derewienko 05 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5