Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Uber oficjalnym partnerem lotniska Chopina


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-05-26 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lotnisko Chopina/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Uber oficjalnym partnerem lotniska Chopina
Fot. Uber
Uber, najbardziej znana aplikacja do zamawiania przejazdów, łączy siły z największym portem lotniczym w Polsce – lotniskiem Chopina. Już na przełomie czerwca i lipca pasażerowie będą mogli zamawiać przejazdy z hali przylotów stołecznego portu. Dla ich wygody Uber przygotował dedykowany produkt dostępny w aplikacji.
Znana z góry cena, intuicyjna aplikacja i szybka realizacja usługi to zalety Ubera najczęściej wymieniane przez użytkowników. Między innymi te argumenty zostały docenione przez lotnisko Chopina w procedurze wyboru rekomendowanych partnerów taxi. Ważnym elementem oceny oferty były również kwestie związane z bezpieczeństwem, standard obsługi pasażerów i dostępnością kierowców.

– Mając na uwadze potrzeby i wygodę pasażerów naszego lotniska zdecydowaliśmy, aby wspólnie z Uberem udostępnić nową usługę z wykorzystaniem jednej z najpopularniejszych na świecie aplikacji. Dzięki współpracy poszerzamy ofertę z korzyścią dla podróżnych. Jest to kolejny, po taksówkach, autobusach i pociągu, środek transportu, z którego będą mogli korzystać pasażerowie Lotniska Chopina – podkreśliła Anna Dermont, rzecznik lotniska Chopina.

Dedykowany produkt, wygodne auta, krótki czas oczekiwania

W ramach wypełnienia wymogów lotniska i oczekiwania pasażerów, Uber wprowadzi specjalny produkt, dostępny w aplikacji dla osób przylatujących na lotnisko Chopina. Pasażerowie, już po opuszczeniu samolotu, będą mogli zamówić przejazd autem o podwyższonym standardzie, które podjedzie bezpośrednio na dolny poziom, czyli przyloty. By skrócić czas oczekiwania na kierowcę i zapewnić optymalną dostępność usługi Uber zastosuje technologię opartą na algorytmach predykcyjnych. Inteligentna technologia dopasuje liczbę dostępnych aut do aktualnego zapotrzebowania wyznaczonego liczbą lądujących w danym momencie pasażerów.

– Na całym świecie usługi Uber są dostępne na ponad 250 lotniskach i cieszymy się, że nowoczesne rozwiązania technologiczne będą dostępne także na lotnisku Chopina. Intuicyjny transport z lotniska to jeden najważniejszych czynników decydujących o zadowoleniu pasażera, a jak wynika z naszych ankiet, w Polsce Uber jest wskazywany jako preferowana opcja przejazdu trzy razy częściej niż inne aplikacje – dodał Michał Konowrocki, dyrektor zarządzający Uber Poland.

Bezpieczeństwo przejazdów

Przejazdy oferowane za pośrednictwem Uber będą realizowane przez licencjonowanych partnerów taxi, którzy w celu dołączenia do platformy, muszą spełnić szereg wymagań. Uber oferuje pasażerom także dodatkowe funkcje zapewniające bezpieczeństwo przejazdu:

 • Sprawdź swój przejazd: Jeszcze przed przyjazdem pojazdu pasażerowie zawsze znają dane, takie jak imię i zdjęcie kierowcy, model samochodu oraz numer rejestracyjny, a każdy przejazd jest monitorowany przez system GPS. Przed każdą podróżą Uber przypomina o sprawdzeniu, czy dane z aplikacji zgadzają się.

 • Udostępnij przejazd zaufanym kontaktom: Funkcja pozwala udostępnić trasę swojego przejazdu nawet pięciu osobom, z listy tzw. zaufanych kontaktów. Dzięki temu bliskie osoby zawsze wiedzą, gdzie znajduje się użytkownik, oraz mają dane na temat pojazdu, którym się porusza.

 • Centrum Bezpieczeństwa: W trakcie każdego przejazdu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich funkcji w Centrum Bezpieczeństwa. Po naciśnięciu przycisku tarczy użytkownicy mogą udostępnić swój przejazd, zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby skontaktować się z numerem 112. Aplikacja automatycznie prześle dyżurnemu dane dotyczące pojazdu oraz lokalizacji.

  Uber to firma technologiczna, która łączy użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy, aby współdzielić swój przejazd z innymi, oferować możliwość przywiezienia posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma działa w ponad 10 tys. miast w 71 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 16 miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Kielcach, Radomiu, Białymstoku, Częstochowie i na Górnym Śląsku.

  Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej. Portem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), które jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w kraju. PPL to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL (GK PPL). Przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje kilkunastu spółek.
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Dzień Matki na Lotnisku Chopina

  Infrastruktura i lotniska

  Dzień Matki na Lotnisku Chopina

  Redakcja/inf. pras. 25 maja 2022

  Lotnisko Chopina: Niegroźna kolizja B737 z Cessną. Opóźniony rejs PLL LOT do Paryża

  Infrastruktura i lotniska

  Lotnisko Chopina: Niegroźna kolizja B737 z Cessną. Opóźniony rejs PLL LOT do Paryża

  Redakcja/inf. pras. 24 maja 2022

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5