Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

TUI zmniejsza koszty o 30 proc. Operator rezygnuje z rekrutacji 8000 osób


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/TUI/Simple Flying

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

TUI zmniejsza koszty o 30 proc. Operator rezygnuje z rekrutacji 8000 osób
fot. TUIfly
Największy na świecie koncern turystyczny TUI poinformował w środę o planowanym zmniejszeniu kosztów działalności o 30 proc. Notowana na giełdach w Londynie, Frankfurcie i Hanowerze firma uniknie latem rekrutacji około 8000 pracowników.
Chociaż styczeń bieżącego był pod względem wyników finansowych najlepszym w historii dla międzynarodowego operatora usług turystycznych, to jednak pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że sytuacja nagle się zmieniła.

Gigant rekreacyjny zwykle zatrudnia 70 tys. osób w sezonie letnim i 60 tys. w spokojniejszych miesiącach. Teraz wielu z tych pracowników będzie musiało poszukać nowych zajęć podczas zbliżających się wakacji.

"Naszym celem jest trwałe zmniejszenie kosztów o 30 proc. Będzie to miało wpływ na 8000 osób na całym świecie, które nie zostaną zatrudnione" - podkreślono w oficjalnym komunikacie.

Prezes Grupy TUI Fritz Joussen mimo ponurych prognoz dla branży jest nadal optymistycznie nastawiony do najbliższej przyszłości. - Ludzie chcą podróżować. Sezon zaczynie się później, ale może trwać dłużej w 2020 roku. Ponownie odkryjemy nowe miejsca docelowe i zaprezentujemy nowe oferty lokalne - deklaruje sternik największego na świecie koncernu turystycznego, który zaznaczył, że nie jest w stanie zrekompensować strat poniesionych w ostatnich miesiącach z powodu rozprzestrzeniającego się po całym globie wirusa COVID-19.

Grupa TUI otrzymała już 1,8 mld euro federalnej pomocy, ale jej obroty i zyski w bieżącym roku będą znacznie niższe. Oszczędności kosztów tylko częściowo zrekompensują skutki kryzysu. "Dzięki zachowanej gotówce i dostępnym instrumentom, a także szeregom środków zwiększających płynność, mamy wystarczające fundusze na pokrycie działalności w nadchodzących miesiącach" - dodano w oświadczeniu. Dla 8000 pracowników sezonowych zależnych od branży turystycznej sytuacja stała się jednak poważna.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Amadeus: Teraz podróż lotniczą traktuje się jak przejazd tramwajem (cz. 2)

Pasażer i linie lotnicze

Amadeus: Teraz podróż lotniczą traktuje się jak przejazd tramwajem (cz. 2)

Emilia Derewienko 01 stycznia 2019

Neckermann poleci z Łodzi na Dominikanę

Pasażer i linie lotnicze

Neckermann poleci z Łodzi na Dominikanę

inf. pras./ Redakcja 23 października 2018

Port Lotniczy Łódź: W 2019 r. więcej czarterów

Pasażer i linie lotnicze

Port Lotniczy Łódź: W 2019 r. więcej czarterów

Roman Czubiński 30 sierpnia 2018

 

Vectron pojedzie 230 km/h!

Biznes i przemysł

Vectron pojedzie 230 km/h!

23 września 2022

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik

23 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5