Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Szmit: Zwiększenie przepustowości Chopina jest konieczne


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-06-13 11:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szmit: Zwiększenie przepustowości Chopina jest konieczne
fot. Lotnisko Chopina
Zwiększenie przepustowości na Lotnisku Chopina jest konieczne – twierdzi wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, który przypomniał, że Centralny Port Komunikacyjny powstanie dopiero za kilkanaście lat. Stołeczne lotnisko musi do tego czasu zagwarantować obsługę pasażerów.
– Zdaniem specjalistów Lotnisko Chopina może obsłużyć nawet do 20 mln pasażerów rocznie, ale przy określonych warunkach organizacyjnych jak i infrastrukturalnych. Ponadto ważna jest również współpraca z lotniskiem w Modlinie, na które miałby zostać przekierowany ruch cargo i general aviation. Jest droga do rozwiązywania tych problemów i myślę, że jest to absolutnie w ramach możliwości i istniejącego potencjału – powiedział Szmit zaznaczając jednocześnie, że przeniesienie części ruchu na lotnisko w Modlinie nie może odbyć się z dnia na dzień. – Chodzi raczej o spokojny proces, w pełni świadomy, przy współpracy z przewoźnikami – doprecyzował wiceminister.

Szmit odniósł się też do pomysłu budowy nowego pasa na Lotnisku Chopina. – Dziś, w związku z decyzją o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, nie ma co dyskutować o drugim pasie na Chopinie. Można o nim mówić w przypadku lotniska w Modlinie, gdzie jest inna sytuacja – stwierdził Szmit.

Lotnisko Chopina jest obecnie największym portem komunikacyjnym w kraju. Obsługuje około 38 proc. ruchu pasażerskiego. Zgodnie z prognozami, w 2017 roku ze stołecznego portu skorzystać ma 14 mln pasażerów. W ubiegłym roku było ich tu 12,8 mln, czyli o 14,5 proc. więcej, niż rok wcześniej. Od początku roku do końca kwietnia z portu skorzystało już 4,1 mln podróżnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zielona Góra świętuje 60-lecie lotniska

Infrastruktura i lotniska

Zielona Góra świętuje 60-lecie lotniska

Emilia Derewienko 23 czerwca 2017

Śląskie: Zastrzyk pieniędzy dla lotniska w Kaniowie

Biznes i przemysł

Śląskie: Zastrzyk pieniędzy dla lotniska w Kaniowie

Emilia Derewienko 20 czerwca 2017

Poznań-Ławica: Zmiany w strefie Kiss&Fly

Infrastruktura i lotniska

Poznań-Ławica: Zmiany w strefie Kiss&Fly

Emilia Derewienko 20 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5