Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Swiss zapowiada restrukturyzację. To oznacza zwolnienia i redukcję floty


Wstecz Dalej

Autor:

Artur Bogdanowicz

Data publikacji:
2021-05-09 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Swiss zapowiada restrukturyzację. To oznacza zwolnienia i redukcję floty
Fot. Artur Bogdanowicz
Z uwagi na trwającą pandemię i jej przewidywane długofalowe skutki, należący do grupy Lufthansa przewoźnik SWISS zapowiedział daleko idącą restrukturyzację. W średniej perspektywie szwajcarskie linie lotnicze prognozują spadek popytu o 20 proc. To przyczyni się do zmniejszenia o ok. 15 proc. (w porównaniu do 2019 roku) floty.
Planowana jest redukcja łącznie 1700 etatów, czyli zmniejszenie zatrudnienia o 20 proc. Najprawdopodobniej 780 osób dotkną zwolnienia (200 osób z personelu naziemnego, 60 techników, 400 pracowników pokładowych i 120 pilotów), pozostałe etaty znikną z powodu planowych odejść pracowników na emeryturę lub rentę i niezajmowania powstających wakatów, poprzez naturalny odpływ pracowników i dobrowolne rezygnacje z pracy. Firma rozpoczęła już rozmowy z związkami zawodowymi i przedstawicielami załóg.

Flota, składająca się obecnie z 90 własnych oraz 10 leasingowanych maszyn należących do Helvetic Airways (wetlease) zostanie pomniejszona: liczba samolotów krótkiego i średniego zasięgu pomniejszona zostanie z 69 do 59 maszyn (Swiss pozbędzie się m.in. kilku Airbusów 320). Z 31 do 26 spadnie też liczba samolotów szerokokadłubowych. Wyraźnie zmniejszona będzie liczba rotacji na większości linii, a wiele celów nie wejdzie na razie do regularnego rozkładu lotów.

Swiss podkreśla, że w dalszym ciągu utrzymać chce oferowanie produktu premium oraz siatkę bezpośrednich połączeń zarówno z Zurychu, jak i z Genewy. W dalszym ciągu First Class oferowana będzie na wszystkich połączeniach interkontynentalnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
SWISS przedstawią kolejne plany redukcji zatrudnienia

Biznes i przemysł

SWISS przedstawią kolejne plany redukcji zatrudnienia

Rafał Dybiński 31 marca 2021

SWISS odsłonił karty. Dopiero latem dużo więcej lotów z Genewy i Zurychu

Pasażer i linie lotnicze

SWISS odsłonił karty. Dopiero latem dużo więcej lotów z Genewy i Zurychu

Rafał Dybiński 26 lutego 2021

SWISS ma rezerwy gotówki i zapowiada letnią ofensywę

Biznes i przemysł

SWISS ma rezerwy gotówki i zapowiada letnią ofensywę

Rafał Dybiński 29 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5