Partner serwisu
Biznes i przemysł

Strategiczne partnerstwo Boeinga i Embraera nabiera kształtu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-10-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/ Boeing

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Strategiczne partnerstwo Boeinga i Embraera nabiera kształtu
fot. Boeing Media
Boeing i Embraer opublikowali wspólny komunikat, w którym informują, że obie firmy nadal ściśle współpracują w celu ustanowienia strategicznego partnerstwa. Dzięki temu producenci zapewnią większą wartość liniom lotniczym i latającym pasażerom, a także przyspieszą wzrost na światowych rynkach lotniczych.

Po otrzymaniu zgody na partnerstwo od rządu Brazylii w styczniu br., a następnie od akcjonariuszy Embraera w lutym tego roku, firmy podjęły staranne planowanie utworzenia wspólnego przedsięwzięcia złożonego z komercyjnych samolotów Embraera, a także jego usług. Boeing będzie właścicielem 80 proc. nowej spółki, która otrzyma nazwę Boeing Brasil - Commercial, zaś Embraer zatrzyma pozostałe 20 proc. udziałów.

Transakcja będzie jeszcze podlegać zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, a obie firmy aktywnie współpracują z organami w odpowiednich jurysdykcjach i uzyskały już szereg zezwoleń tychże organów. Po szczegółowej ocenie Federalnej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych partnerstwo strategiczne obu stron uzyskało zgodę na zamknięcie procedury w Stanach Zjednoczonych. Niedawno Komisja Europejska wskazała, że ​​otworzy ocenę fazy II (Phase II) w swoim przeglądzie transakcji. Faza II jest dogłębną analizą wpływu połączenia firm na konkurencję i wymaga więcej czasu. Otwierana jest, gdy sprawa nie może zostać rozstrzygnięta w fazie I, tj. gdy Komisja UE ma obawy, że transakcja może ograniczyć konkurencję na rynku wewnętrznym. Badanie fazy II zazwyczaj obejmuje bardziej szczegółowe gromadzenie informacji, w tym wewnętrzne dokumenty firm, obszerne dane ekonomiczne, bardziej szczegółowe kwestionariusze dla uczestników rynku i/lub wizyty w przedsiębiorstwach. Mimo to, Boeing i Embraer są pewni swego i jak stwierdzili wszystko zostało ujawnione do tego przeglądu i są przekonani, że na podstawie tych warunków i zaawansowania rozmów transakcja zostanie sfinalizowana na początku 2020 r.

Boeing i Embraer przygotowują się również do uruchomienia wspólnego przedsięwzięcia w celu promowania i rozwoju rynków wielozadaniowego średniego transportowca KC-390. Zgodnie z warunkami proponowanego partnerstwa Embraer będzie właścicielem 51 proc. udziałów we wspólnym przedsięwzięciu, a Boeing będzie właścicielem pozostałych 49 proc. Embraer niedawno osiągnął dwa kamienie milowe tego programu: pierwszy KC-390 został dostarczony do brazylijskich sił powietrznych, a kolejny to pierwsze międzynarodowe zamówienie ogłoszone przez Portugalię. Kompleksowe partnerstwo strategiczne Boeing-Embraer, zawarte w tych dwóch wspólnych przedsięwzięciach, pozwoli firmom konkurować na rynku globalnym, zapewnić większą wartość dla klientów i wzmocnić brazylijską branżę lotniczą jako całość.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5