Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Stansted wzywa rząd do stworzenia ram dla rozwoju lotnisk w Wielkiej Brytanii


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-09-13 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stansted wzywa rząd do stworzenia ram dla rozwoju lotnisk w Wielkiej Brytanii
fot. Wikipedia
Szef lotniska w Stansted twierdzi, że opracowanie strategii lotniczej jest niezwykle ważne, aby zapewnić wzrost i rozwój lotniskom w Wielkiej Brytanii. Dlatego nawołuje m.in. do ulepszeń infrastruktury regionalnej i polepszenia łączności między brytyjskimi hubami.
Stansted stawia na rozwój

Przemawiając na London First Infrastructure Summit w środę (12 września), dyrektor naczelny Stansted, Ken O'Toole określił, w jaki sposób jego lotnisko może odegrać istotną rolę w zapewnieniu 50-proc. wzrostu liczby pasażerów londyńskiego ruchu lotniczego w ciągu następnej dekady.

Stansted jest w trakcie programu inwestycyjnego o wartości 600 milionów funtów, który pozwoli zwiększyć liczbę pasażerów z 25 milionów do 43 milionów rocznie, pod warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę. W zeszłym miesiącu po raz pierwszy opublikowano wizualizacje nowego terminalu przylotowego, którego koszt budowy oszacowano na 130 milionów funtów.

Tymczasem O'Toole wezwał do opracowania nowej strategii lotniczej, mającej na celu zmaksymalizowanie potencjału istniejących brytyjskich portów lotniczych; ulepszenia infrastruktury kolejowej obsługującej Stansted; spełnienia obietnicy reformy cła lotniczego oraz zmniejszania kolejek dla pasażerów przylatujących z zagranicy.

Wiele obszarów wymaga wsparcia

O'Toole powiedział, że porty lotnicze potrzebują "zielonego światła dla rozwoju" i stanowią ważny wkład we wzrost gospodarczy w Londynie, jak też na południowym wschodzie.
Według O'Toole'a Stansted dostarczył latem tego roku 95-procentowy wzrost liczby pasażerów m.in. dzięki dodatkowym, nowym trasom długodystansowym.

– Ten wzrost będzie w Stansted kontynuowany, a według prognoz mamy dostarczyć aż 50 proc. całkowitego spodziewanego wzrostu liczby pasażerów w Londynie w ciągu następnej dekady – powiedział.
O'Toole powiedział, że zaproponowany przez Stansted wzrost liczby pasażerów mógłby zostać osiągnięty w ramach istniejących limitów liczby lotów i ograniczeń hałasu.

Jednakże, przyjmując z zadowoleniem zobowiązanie rządu, by pomóc lotniskom "w pełni wykorzystać istniejącą przepustowość", O'Toole przypomniał też, że istnieją inne obszary, które wymagają wsparcia. Chodzi o znaczące ulepszenia infrastruktury regionalnej i lepszą łączność między brytyjskimi hubami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Łotwa opracuje strategię lotniczą na lata 2019-2025

Prawo i polityka

Łotwa opracuje strategię lotniczą na lata 2019-2025

Justyna Urbaniak 22 maja 2018

Krawczyk: Co dalej z Europejską Strategią Lotniczą?

Prawo i polityka

Krawczyk: Co dalej z Europejską Strategią Lotniczą?

Roman Czubiński 11 października 2017

Polska Strategia Lotnicza potrzebna od zaraz

Infrastruktura i lotniska

Polska Strategia Lotnicza potrzebna od zaraz

Leonard Dolecki 04 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5