Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

SKY express podpisały umowę zakupu sześciu ATR-ów 72-600


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-07-17 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SKY express podpisały umowę zakupu sześciu ATR-ów 72-600
fot. ATR Media
ATR Aircraft oraz grecka linia SKY express podpisały umowę dotyczącą zakupu sześciu samolotów ATR 72-600, z których pierwszy został dostarczony 1 lipca. Stanowi to ważny krok w planie rozwoju floty przewoźnika, w ramach którego do końca roku do floty dołączy kolejnych pięć ATR-ów 72-600.
Więcej na temat odebranego pierwszego ATR-a 72-600 można przeczytać w naszym artykule "Greckie SKY express odebrały pierwszego ATR-a 72-600".

Wszechstronność operacyjna ATR-ów serii -600 jest sprawdzona na całym świecie, a dzięki zdolności samolotu turbośmigłowego do obsługi krótkich pasów startowych, jest on szczególnie przydatny do obsługi połączeń wyspiarskich, co czyni go idealnym samolotem dla Grecji. Według producenta oprócz wszechstronności operacyjnej, ATR 72-600 jest również wzorcem zrównoważonego rozwoju w segmencie lotnictwa regionalnego, spalając do 40 proc. mniej paliwa i emitując do 40 proc. mniej CO2 niż porównywalny regionalny odrzutowiec.

– SKY express rozwinął skrzydła, aby latać jeszcze wyżej. Rozbudowujemy i modernizujemy naszą flotę, zwiększamy liczbę miejsc docelowych i rozwijamy nasze operacje. Nabycie sześciu nowych samolotów ATR 72-600 jest kolejnym kamieniem milowym na drodze SKY express. W dzisiejszym kontekście ważniejsza niż kiedykolwiek jest możliwość zaoferowania naszym pasażerom wydajnych i elastycznych rozwiązań przy zachowaniu najwyższych możliwych standardów komfortu i bezpieczeństwa. Nasze ATR-y będą wspierać grecką branżę turystyczną i pomogą ożywić grecką gospodarkę – powiedział Ioannis Grylos, prezes zarządu grupy spółek IOGR.

– Jesteśmy dumni, gdy linia lotnicza wybiera samoloty ATR do odnowienia swojej floty, ponieważ przejście z serii -500 na serię -600 pokazuje wartość naszej polityki ciągłego rozwoju. SKY express będzie korzystał z najnowszej generacji unowocześnianego pakietu awioniki, a jego pasażerowie będą mogli cieszyć się nowoczesną, komfortową kabiną. Jest to inwestycja w najbardziej wydajny i ekologicznie odpowiedzialny samolot regionalny i jest to idealny moment na taką inwestycję. Wymiana floty jest krytyczna w lotnictwie regionalnym, w przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty ważnych połączeń, co miałoby znaczący wpływ na społeczności, którym służą. Po ostatecznym dostarczeniu tych samolotów SKY express będzie dysponował najmłodszą flotą ATR w Europie, a jego pasażerowie będą z nich korzystać przez wiele kolejnych lat – powiedział Stefano Bortoli, prezes ATR Aircraft.

Obecnie flota SKY express składa się z 17 samolotów: sześciu airbusów A320neo oraz 11 turbośmigłowych ATR-ów: pięciu w wersji 42-500, pięciu większych 72-500 oraz jednego 72-600.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Greckie SKY express odebrały pierwszego ATR-a 72-600

Pasażer i linie lotnicze

Greckie SKY express odebrały pierwszego ATR-a 72-600

Avgeek 03 lipca 2021

Airbus odsprzedał sześć samolotów zbudowanych dla AirAsia

Biznes i przemysł

Airbus odsprzedał sześć samolotów zbudowanych dla AirAsia

Emilia Derewienko 30 listopada 2020

SKY express odebrały pierwszego A320neo

Pasażer i linie lotnicze

SKY express odebrały pierwszego A320neo

Avgeek 28 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5