Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Siedem ofert w przetargu CPK na inwentaryzację przyrodniczą


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. PLK, oprac. jm

Data publikacji:
2019-09-18 08:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siedem ofert w przetargu CPK na inwentaryzację przyrodniczą
Fot. CC0
Spółka CPK otworzyła oferty w postępowaniu na wykonanie inwentaryzacji przyrodniczych potrzebnych do budowy nowych linii kolejowych. Wpłynęło siedem ofert.
W ubiegłym miesiącu spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła swój pierwszy duży przetarg. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwentaryzacji przyrodniczych na potrzeby dokumentacji środowiskowych dla inwestycji kolejowych CPK. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana jesienią. Szacowana wartość zamówienia to ponad 26 mln zł. Oceniana będzie cena jednostkowa za wykonanie usługi inwentaryzacji przyrodniczej na obszarze 1 hektara.

Cztery firmy w kosztorysie, ale nic nie jest przesądzone


Do CPK wpłynęło siedem ofert od wykonawców. Najtańszą złożyła firma Multiconsult (90 zł/ha). Nieco drożej wyceniły swoje usługi WYG (95 zł), konsorcjum Daniel Maranda, Asanga, Idom (95 zł) i FFP Enviro (99 zł). Dużo droższe są oferty firm Mosty Gdańsk (530 zł), Aecom (550 zł) oraz BBF (586 złotych).

Konrad Majszyk, Dyrektor Komunikacji i PR spółki CPK tłumaczy, że podane przez wykonawców kwoty to maksymalne ceny w przeliczeniu na hektar. Wstępnie zakłada się, że potencjalna liczba hektarów do objęcia inwentaryzacją wynosi 220 tys.. Zakładana przez spółkę w kosztorysie cena to 120 zł za hektar, co dało w sumie 26,4 mln zł. Widać zatem, że cztery najniższe oferty kształtują się na poziomie 75%-80% kosztorysu, a trzy znaczącą je przekraczają. 

Co bardzo ważne, o konkretnym zleceniu na inwentaryzację przyrodniczą w ramach Programu Kolejowego CPK będzie decydowała zaproponowana przez firmę cena w ramach tzw. zleceń cząstkowych, co znaczy, że nawet oferent, który zaproponował stawkę maksymalną przekraczającą kosztorys inwestora, może teoretycznie zejść na etapie umowy cząstkowej poniżej tego pułapu. 

- Liczba złożonych ofert pokazuje, że dość dobrze oszacowaliśmy potencjał rynku. Teraz planujemy wybrać do sześciu wykonawców, z którymi w czwartym kwartale planujemy zawrzeć umowę na pięć lat. Wyselekcjonowane firmy będą następnie brały udział w organizowanych przez spółkę zamówieniach cząstkowych na inwentaryzacje przyrodnicze. O konkretnym zleceniu na inwentaryzację przyrodniczą w ramach Programu Kolejowego CPK będzie decydowała zaproponowana przez firmę cena - tłumaczy Konrad Majszyk.

Pierwsze zamówienie jeszcze w tym roku


Spółka zakłada, że pierwsze zamówienie cząstkowe może zostać ogłoszone na przełomie 2019 i 2020 r. - Dokładny termin zależy od dalszego przebiegu trasowania „szprych” i wyników trwających Regionalnych Konsultacji Strategicznych, w ramach których opiniujemy przebieg tras, na razie z wojewodami, marszałkami i prezydentami miast - tłumaczy Majszyk. Najprawdopodobniej pierwsza inwentaryzacja będzie dotyczyła fragmentu tzw. igreka, czyli odcinka planowanej linii dużych prędkości Warszawa – CPK – Łódź.

Inwentaryzacja przyrodnicza ma na celu identyfikację chronionych, rzadkich lub zagrożonych elementów środowiska na terenach przeznaczonych pod przyszłe inwestycje. Wyniki badań terenowych są jedną z części składowych niezbędnych w ramach procedury środowiskowej, która poprzedza wydanie pozwolenia na budowę.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
IATA: Oczekujemy, że Polska obejmie pozycję lidera lotnictwa w Europie

Prawo i polityka

IATA: Oczekujemy, że Polska obejmie pozycję lidera lotnictwa w Europie

Emilia Derewienko 15 października 2019

CPK: Kapitał prywatny powinien mieć udział w finansowaniu lotniska

Infrastruktura i lotniska

CPK: Kapitał prywatny powinien mieć udział w finansowaniu lotniska

Roman Czubiński 12 października 2019

Malepszak: PKP SA i PLK to kluczowi partnerzy dla Portu Solidarność [Wideo]

Biznes i przemysł

Malepszak: PKP SA i PLK to kluczowi partnerzy dla Portu Solidarność [Wideo]

Emilia Derewienko 10 października 2019

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5