Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Sebastian Mikosz wiceprezesem IATA


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-04-27 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ IATA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sebastian Mikosz wiceprezesem IATA
fot. mat. pras.
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ogłosiło, że od 1 czerwca 2020 roku Sebastian Mikosz dołączy do IATA jako starszy wiceprezes IATA ds. relacji członkowskich i zewnętrznych.
W IATA Mikosz będzie kierował globalną działalnością organizacji i zarządzał strategicznymi relacjami Zrzeszenia. Dotyczy to 290 linii lotniczych IATA, a także rządów, organizacji międzynarodowych i zainteresowanych stron zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Mikosz będzie podlegał dyrektorowi generalnemu i dołączy do zespołu strategicznego kierownictwa IATA. Zastępuje tym samym Paula Steele, który przeszedł na emeryturę w październiku 2019 roku. Od tamtego momentu, czasowe obowiązki na tym stanowisku pełni Brian Pearce, główny ekonomista IATA.

„Sebastian wnosi ze sobą bogate doświadczenie w sektorze publicznym i prywatnym, które będą miały kluczowe znaczenie dla realizacji programu globalnej branży lotniczej. W czasach bezprecedensowego kryzysu branża lotnicza potrzebuje silnego głosu. Musimy przywrócić zaufanie rządów i podróżników, aby lotnictwo mogło się ponownie uruchomić, doprowadzić do ożywienia gospodarczego i połączyć świat. Doświadczenie Sebastiana w zakładaniu i przekształcaniu firm będzie nieocenione dla IATA w spełnianiu oczekiwań naszych członków, rządów i interesariuszy” – napisał Alexandre de Juniac, dyrektor generalny Zrzeszenia.

Sebastian Mikosz jest ekspertem lotniczym, w latach 2017-2019 zarządzającym linią Kenya Airways. Wcześniej, w latach 2009-2011 oraz 2013-2015 był prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT, a następnie największego polskiego biura podróży online, eSKY Group (2015-2017). Mikosz wielokrotnie wypowiadał się na łamach Rynku Lotniczego – ostatnio na temat prognoz dla branży po kryzysie koronawirusa czy perspektywach dla PLL LOT.

„Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy w IATA. Lotnictwo przeżywa kryzys, a wszystkie zainteresowane strony z branży i rządu mają wysokie oczekiwania, że IATA będzie odgrywać kluczową rolę w ożywieniu gospodarczym. Z mojego doświadczenia jako dyrektora generalnego linii lotniczych i członka Rady Gubernatorów IATA wiem, jak ważne jest Zrzeszenie dla globalnej łączności, którą zwykle przyjmujemy za pewnik. Przystępując do IATA, jestem zdeterminowany, aby przyczynić się do skutecznego przywracania więzi między ludźmi, narodami i gospodarkami, które może zapewnić jedynie lotnictwo” – skomentował Sebastian Mikosz.

Mikosz jest absolwentem Instytutu Studiów Politycznych we Francji z tytułem magistra ekonomii i finansów. Oprócz doświadczenia w lotnictwie, jego kariera obejmuje stanowiska wiceprezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, starszego doradcy w korporacyjnym banku inwestycyjnym Société Générale, dyrektora zarządzającego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce oraz założyciela internetowego dom maklerski Fast Trade. Mikosz mówi po polsku, angielsku, francusku i rosyjsku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W Radomiu nie boją się pandemii i kryzysu. Lotnisko ma być sukcesem

Infrastruktura i lotniska

W Radomiu nie boją się pandemii i kryzysu. Lotnisko ma być sukcesem

Aleksander Domański 18 kwietnia 2020

#LOTdoDomu. Mikosz: Zamiast krytykować, wesprzyjmy załogi LOT-u

Biznes i przemysł

#LOTdoDomu. Mikosz: Zamiast krytykować, wesprzyjmy załogi LOT-u

Emilia Derewienko 24 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5