Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

SAS: Ponad 1,3 mln pasażerów w listopadzie. Stabilizacja przed zimą


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-12-12 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SAS: Ponad 1,3 mln pasażerów w listopadzie. Stabilizacja przed zimą
fot. SAS
Linie lotnicze SAS obsłużyły ponad 1,3 mln pasażerów w listopadzie bieżącego roku – poinformował w oficjalnym komunikacie przewoźnik z Danii, Norwegii oraz Szwecji. To o ponad 300 proc. więcej w odniesieniu do tego samego miesiąca z ubiegłego roku.
Skandynawski przewoźnik zwiększył oferowanie o 143 proc. Wskaźnik wypełnienia samolotów był na poziomie 61 proc. To więcej o 36 punktów procentowych w porównaniu z listopadem 2020 roku i o 1,6 punktu procentowego w odniesieniu do października 2021 roku.

Złagodzone ograniczenia w podróżowaniu przyniosły również wzrost sprzedaży biletów zarówno na międzynarodowych połączenia, jak i w krajowej sieci tras. To widać wyraźnie porównując statystyki z ubiegłym rokiem, a także z wcześniejszymi miesiącami 2021 roku.

– W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowaliśmy stopniowy wzrost popytu. To efekt zniesienia ograniczeń w podróżowaniu – podkreślił Anko van der Werff, prezes SAS.

– Rezerwacje biletów ustabilizowały się przed zimą, która zazwyczaj przynosiła spowolnienie popytu. Rozprzestrzenianie się nowych mutacji wirusa COVID-19 na całym świecie pozostawia jednak niepewną przyszłość. Wchodząc w sezon zimowy, musimy zachować elastyczność, jeśli chodzi o nasze możliwości, aby odpowiedzialnie reagować na zapotrzebowanie podróżnych ze Skandynawii – dodał Anko van der Werff.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wrocław: Sześć nowych kierunków zimą i dwa wyczekiwane powroty

Pasażer i linie lotnicze

Wrocław: Sześć nowych kierunków zimą i dwa wyczekiwane powroty

Rafał Dybiński 27 października 2021

SAS zwiększa liczbę rejsów do USA. Nowe dwie trasy do Nowego Jorku

Pasażer i linie lotnicze

SAS zwiększa liczbę rejsów do USA. Nowe dwie trasy do Nowego Jorku

Rafał Dybiński 05 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5