Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Saksonia: Spadek pasażerów o 78 proc. Wzrost cargo w porcie Lipsk-Halle


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-01-20 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Saksonia: Spadek pasażerów o 78 proc. Wzrost cargo w porcie Lipsk-Halle
fot. LeipzigHalle Airport
Dwa lotniska w niemieckiej Saksonii odnotowały drastyczne spadki podróżnych w 2020 roku. Porty Lipsk-Halle i Drezno w ciągu dwunastu poprzednich miesięcy obsłużyły łącznie 918 341 pasażerów. To 78 proc. mniej niż w 2019 roku.
Lotnisko w Dreźnie przyjęło w 2020 roku  ponad 385 tys. podróżnych. To oznacza spadek o 75,9 proc. w porównaniu z poprzednimi dwunastoma miesiącami. Z kolei port Lipsk-Halle obsłużył blisko 533 tys. pasażerów. To mniej o 79,7 proc. w odniesieniu do statystyk z 2019 roku.

Optymizm płynie z segmentu cargo. Wolumen ładunku w porcie Lipsk-Halle osiągnął blisko 1,4 mln ton. To wzrost o 11,7 proc. w stosunku do wartości uzyskanych w 2019 roku. Na początku bieżącego roku lotnisko Lipsk-Halle obsługuje prawie 60 przewoźników cargo, latających do ponad 280 destynacji na całym świecie.

Największy port w Saksonii korzysta z faktu posiadania specjalnego certyfikatu do obsługi najbardziej delikatnych produktów farmaceutycznych. Tylko w grudniu ubiegłego roku fracht lotniczy, głównie z towarami pilnej potrzeby do walki z wirusem COVID-19, odnotował wzrost aż o 35 proc.

– Spodziewamy się stopniowej poprawy liczby pasażerów, gdy tylko ograniczenia dotyczące podróży zostaną zmniejszone i dalszego wzrostu przewozów towarowych – podkreślił Goetz Ahmelmann, dyrektor zarządzający portu Lipsk-Halle. Lotnisko w Saksonii jest największym na świecie hubem dla DHL i pierwszym regionalnym centrum frachtu lotniczego Amazon Air w Europie. To sprawia, że port ​​Lipsk-Halle jest jednym z najważniejszych węzłów przesyłek ekspresowych i e-commerce na Starym Kontynencie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bydgoszcz: Większa elastyczność pracy portu i optymalizacja kosztów

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Większa elastyczność pracy portu i optymalizacja kosztów

Rafał Dybiński 20 stycznia 2021

Stuttgart: 75 proc. mniej podróżnych w 2020 roku. Solidne cargo

Infrastruktura i lotniska

Stuttgart: 75 proc. mniej podróżnych w 2020 roku. Solidne cargo

Rafał Dybiński 19 stycznia 2021

Zurych: 73,5 proc. mniej pasażerów. "Ożywienie nastąpi w połowie roku"

Infrastruktura i lotniska

Zurych: 73,5 proc. mniej pasażerów. "Ożywienie nastąpi w połowie roku"

Rafał Dybiński 18 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5