Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair: Lublin – Dublin także zimą


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-07-01 10:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Port Lotniczy Lublin/ pasazer.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Lublin – Dublin także zimą
fot. Piotr Bożyk
Ryanair – największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie rozszerza ofertę lotów z Lublina do Dublina. Połączenie będzie obsługiwane także w sezonie zimowym. 
Cieszące się dużym zainteresowaniem połączenie, które od kilku lat było oferowane przez Ryanair tylko w sezonie letnim, będzie od listopada 2019 roku dostępne także w sezonie zimowym. Samoloty Ryanair będą kursowały 2 razy w tygodniu w środy i soboty. 

– Od dłuższego czasu nasi pasażerowie zgłaszali potrzebę obsługi tej trasy także w sezonie zimowym. Regularnie przekazywaliśmy te informacje przewoźnikowi i cieszymy się, że nasze argumenty przekonały Ryanair do rozszerzenia oferty – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Umowa z Ryanairem

Obsługiwanie połączenia przez cały rok jest najprawdopodobniej efektem umowy na przeprowadzenie działań marketingowych, jakie port podpisał z przewoźnikiem w kwietniu tego roku. – Zadanie obejmuje przeprowadzenie działań marketingowych zwiększających przychody z usług lotniczych i pozalotniczych skierowanych do pasażerów korzystających z połączeń na trasach z Lublina wykorzystując stronę internetową www.ryanair.com – informował Piotr Jankowski, rzecznik prasowy lotniska cytowany przez „Dziennik Wschodni".

Warto przy tym odnotować, że w marcu lotnisko zanotowało ponad 33 proc. spadek liczby obsłużonych pasażerów względem marca 2018 roku. W ogóle cały pierwszy kwartał tego roku był słaby. Zgodnie z przewidywaniami. Lubelski port lotniczy był przygotowany na spadek liczby pasażerów. Władze lotniska szacowały, że trudne dla obiektu mogą być zwłaszcza dwa pierwsze kwartały 2019 roku, co jest spowodowane zmianą siatki połączeń portu w ubiegłym roku i zamknięciem bazy Wizz Air. – Później jednak sytuacja powinna się stopniowo poprawiać i prognozujemy ruch na poziomie zbliżonym do wyników z 2018 roku – mówił na początku stycznia Krzysztof Wójtowicz, prezes portu. 

W 2018 roku PLL obsłużył ponad 455 tys. pasażerów, o 6 proc. więcej niż w roku poprzednim. Najlepszym miesiącem był sierpień, kiedy z lubelskiego lotniska skorzystało blisko 44 550 osób. W 2018 roku wykonano w sumie 5 283 operacji lotniczych. W 2017 r. na lubelskim lotnisku obsłużono 430 tys. podróżnych – o 14 proc. więcej niż w 2016 r.    

Irlandczycy w Lublinie

Ryanair wykonuje loty do Lublina od początku działalności lotniska, czyli od grudnia 2012 r. W ciągu tych kilku lat oferta irlandzkiego przewoźnika uległa znacznemu uszczupleniu. Z danych OAG Schedules Analyser podanych przez portal pasazer.com wynika, że w 2013 r. podaż linii była rekordowa i wyniosła ponad 132 tys. foteli. Linia wykonała wtedy 701 lotów w trzech kierunkach – do Londynu Stansted, Dublina i Liverpoolu. 

Rok później oferowanie spadło do 75 tys. miejsc, a w siatce został już tylko Londyn i Dublin. Podaż na podobnym poziomie utrzymywała się także rok później. W 2016 r. oferowanie wzrosło do poziomu 107 tys. miejsc, dzięki zwiększeniu częstotliwości lotów na istniejących trasach. W 2017 i 2018 r. liczba miejsc prezentowała się na podobnym poziomie. 

Do momentu ogłoszenia przez Irlandczyków swojej decyzji co do połączenia z Dublinem oferowanie Ryanaira w 2019 r. wynosiło 42 tys. miejsc i było najniższe w całej historii lubelskiego lotniska, nie licząc jednomiesięcznej działalności w 2012 r.  

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair zaczyna ukrywać swoją markę

Biznes i przemysł

Ryanair zaczyna ukrywać swoją markę

Justyna Urbaniak 27 czerwca 2019

Ryanair lata z Krakowa do Odessy

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair lata z Krakowa do Odessy

Emilia Derewienko 26 czerwca 2019

Ryanair planuje ekspansję w Chorwacji

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair planuje ekspansję w Chorwacji

Justyna Urbaniak 24 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5