Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Ryanair uznaje związek zawodowy w Wielkiej Brytanii


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-06-12 13:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Ryanair

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair uznaje związek zawodowy w Wielkiej Brytanii
fot. Port Lotniczy Wrocław
Tanie linie Ryanair poinformowały, że podpisały drugą umowę uznania związku zawodowego Unite the Union w Wielkiej Brytanii. Przed tygodniem przewoźnik uznał dwa związki zawodowe pracowników pokładowych we Włoszech.
Ta umowa o uznaniu związku zawodowego personelu pokładowego jest wynikiem szeroko zakrojonych negocjacji ze związkiem zawodowym Unite the Union i obejmuje rynek brytyjski, który stanowi ok. 25% floty Ryanair. Przewoźnik napisał, że oczekuje współpracy z Unite the Union.

– Z przyjemnością podpisujemy umowę z Unite the Union w Wielkiej Brytanii. Jest to kolejna oznaka postępu, jaki Ryanair poczyni ze związkami zawodowymi od czasu naszej decyzji z grudnia 2017 roku o ich uznaniu – mówi Eddie Wilson, główny dyrektor ds. kadrowych w Ryanairze.

Jak dodał, linie mają nadzieję ogłosić kolejne porozumienia w nadchodzących tygodniach, w krajach, w których związki zawodowe zbliżyły się do tych negocjacji w sposób „praktyczny i pozytywny”. – Robimy mniejsze postępy w innych, mniejszych krajach, w których drobne problemy (takie jak dni wolne dla pracowników związkowych) niepotrzebnie opóźniają zawarcie umów – stwierdził Eddie Wilson.

Kolejny uznany przez linie lotnicze związek zawodowy ma być argumentem dla tych, którzy wątpili w to, że decyzja Ryanaira z grudnia 2017 roku jest prawdziwa. – Z niecierpliwością oczekujemy bliskiej współpracy zarówno z Unite the Union, jak i z ich Radą Pracowniczą, w celu rozwiązania problemów, z którymi borykają się nasi członkowie personelu pokładowego w Wielkiej Brytanii – podsumował dyrektor ds. kadrowych.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że irlandzkie tanie linie uznały również związki zawodowe we Włoszech. Silniejsze stosunki z włoskimi pracownikami nie rozwiązują jednak całkowicie sprawy strajków. Związki reprezentujące załogę Ryanaira z Hiszpanii, Portugalii, Belgii i Włoch, poinformowały pod koniec maja, że tego lata zamierzają przeprowadzić strajk, chyba że tania linia lotnicza zaakceptuje ich żądania do 30 czerwca.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Raport CEPS potwierdza nasz wkład w europejską gospodarkę

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Raport CEPS potwierdza nasz wkład w europejską gospodarkę

Emilia Derewienko 16 maja 2018

Ryanair odpowiada: Zatrudniamy w Polsce 900 członków załogi

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair odpowiada: Zatrudniamy w Polsce 900 członków załogi

Emilia Derewienko, Magdalena Wosińska 07 maja 2018

Ryanair zamawia 25 Boeingów 737 MAX 8

Biznes i przemysł

Ryanair zamawia 25 Boeingów 737 MAX 8

Emilia Derewienko 24 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS