Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair szykuje się na kolejną falę strajków


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-19 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair szykuje się na kolejną falę strajków
fot. Port Lotniczy Wrocław
Do 100 tys. pasażerów niskokosztowej linii lotniczej Ryanair odczuje skutki strajków personelu pokładowego przewoźnika, zapowiedzianych na przyszły tydzień. Linia planuje odwołać aż 600 europejskich lotów.
Linia lotnicza w poważnych tarapatach

Przewoźnik, który jest jedną z największych linii lotniczych w Europie, dokonał dramatycznego ogłoszenia, że anuluje 12 procent swoich codziennych lotów na całym kontynencie.

Łącznie 600 z 2400 zaplanowanych lotów nie zostanie zrealizowanych w najbliższą środę (25 lipca) i czwartek (26 lipca), ze względu na strajk personelu pokładowego w Hiszpanii, Portugalii i Belgii. Skutki 48-godzinnej akcji protestacyjnej odczuje około 12 procent klientów linii lotniczych Ryanair. Załoga domaga się w ten sposób lepszych warunków pracy.

Tymczasem do strajku, zapowiedzianego na jutro, przystąpią piloci linii lotniczej w Dublinie. W sumie za ich sprawą odbędą się dwie akcje protestacyjne, a ich skutki ma odczuć aż 8 tys. podróżnych. Ponadto ogłoszono wczoraj, że linie lotnicze anulują w przyszłym tygodniu aż 24 procent swoich lotów do i z Hiszpanii, 27 procent lotów do i z Portugalii oraz 31 procent lotów do i z Belgii.

Linia lotnicza poinformowała jedynie, że kontaktowała się z dotkniętymi katastrofą pasażerami, i starała się zminimalizować zakłócenia swoich klientów przed "niepotrzebnymi" strajkami. Jedna czwarta irlandzkich pilotów Ryanair podejmuje akcje protestacyjne przeciwko warunkom zatrudnienia. Zarzuty pilotów wobec zarządu linii lotniczej obejmują takie kwestie jak staż pracy, a także procedury przyznawania awansów czy urlopów.

Strajki “nieuzasadnione”?

Główny specjalista ds. Marketingu Ryanair, Kenny Jacobs, przeprosił klientów. – Biorąc pod uwagę, że załoga kabinowa Ryanair cieszy się świetną płacą – do 40 tys. euro rocznie (w krajach o wysokim bezrobociu wśród młodzieży) – te strajki są całkowicie nieuzasadnione – powiedział. Poinformował on również, że akcja protestacyjna nie przyniesie nic innego, jak tylko zakłócenia rodzinnych wakacji, przynosząc również korzyści konkurentom przewoźnika w Belgii, Portugalii i Hiszpanii. Ryanair oświadczył, że pasażerowie lotów zostali już powiadomieni o tym fakcie za pomocą SMS-ów lub e-maili. Pasażerowie, których loty zostały odwołane, otrzymają zwrot kosztów podróży lub bezpłatny transfer na inne loty. 

Linia lotnicza przeżywa burzliwy okres – w czwartek, 12 lipca, Ryanair odwołał 30 lotów między Irlandią a Wielką Brytanią z powodu 24-godzinnego strajku pilotów, zorganizowanego z tych samych względów. Na jutro (20 lipca) planowany jest drugi strajk, kolejny zaś na wtorek (24 lipca). Przy czym nie wyklucza się przyspieszenia akcji protestacyjnej. 

Na jutro łącznie odwołano już 24 loty między Irlandią a Wielką Brytanią, a podobna liczba lotów prawdopodobnie zostanie odwołana też podczas trzeciego strajku w przyszłym tygodniu. Rozmowy między obiema stronami miały miejsce wczoraj – ale nie osiągnięto przełomu. Ryanair ma ponad 250 samozatrudnionych pilotów, co pozwala linii lotniczej na obsługiwanie większości tras podczas strajków.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair chce rozwijać się w Serbii

Infrastruktura i lotniska

Ryanair chce rozwijać się w Serbii

Justyna Urbaniak 10 lipca 2018

Ryanair ostro o pracy kontrolerów. „Związki zawodowe zmierzają do krachu”

Biznes i przemysł

Ryanair ostro o pracy kontrolerów. „Związki zawodowe zmierzają do krachu”

Emilia Derewienko 15 czerwca 2018

Ryanair uznaje związek zawodowy w Wielkiej Brytanii

Prawo i polityka

Ryanair uznaje związek zawodowy w Wielkiej Brytanii

Emilia Derewienko 12 czerwca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5