Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair: Spodziewamy się pełnego uziemienia floty z powodu koronawirusa


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-03-16 15:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Spodziewamy się pełnego uziemienia floty z powodu koronawirusa
fot. Piotr Bożyk
W ciągu ostatniego tygodnia rozprzestrzenianie się koronawirusa i związane z nim ograniczenia podróży, z których wiele zostało nałożonych bez uprzedzenia, miały znaczący i negatywny wpływ na rozkłady lotów wszystkich linii lotniczych Ryanair Group – podsumowuje sytuację na europejskim niebie jeden z największych graczy, Ryanair. Przewoźnik liczy się z koniecznością całkowitego uziemienia swojej floty.
W ciągu ostatnich 7 dni zakazy lotów w różnym stopniu wprowadziły kraje takie jak Włochy, Malta, Węgry, Czechy, Słowacja, Austria, Grecja, Maroko, Hiszpania, Portugalia, Dania, Polska, Norwegia i Cypr. Celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19.

W weekend Polska i Norwegia zakazały wszystkich lotów międzynarodowych, podczas gdy w innych krajach (bez zakazów podróży) nastąpiło znaczne ograniczenie kontroli ruchu lotniczego i podstawowych usług lotniskowych. Przewoźnik spodziewa się, że skutkiem tych ograniczeń będzie uziemienie większości floty samolotów w Europie w ciągu najbliższych 7-10 dni. Z kolei w krajach, w których flota nie jest uziemiona, ograniczenia transportowe mogą uniemożliwić latanie do jakichkolwiek destynacji.

W kwietniu i maju Ryanair „spodziewa się teraz zmniejszenia zdolności przewozowej nawet o 80 proc., a nie można wykluczyć pełnego uziemienia floty” – napisały linie lotnicze w oświadczeniu. Przewoźnik zapewnił, że podejmuje „natychmiastowe działania”, aby zmniejszyć koszty operacyjne. Będzie to obejmować uziemienie nadwyżek samolotów, odroczenie wszystkich nakładów inwestycyjnych i zamrożenie rekrutacji, wydatków uznaniowych oraz wdrożenie szeregu opcji dobrowolnych urlopów, czasowego zawieszenia umów o pracę oraz znacznych redukcji godzin pracy i płatności. „Współpracujemy z naszymi ludźmi i związkami zawodowymi we wszystkich krajach Unii Europejskiej, aby zająć się tą bezprecedensową sytuacją, związaną z COVID-19, której wpływu i czasu trwania nie można obecnie ustalić” – napisał Ryanair.

Spółka skupia się obecnie na ukończeniu jak największej liczby regularnych lotów, tam, gdzie jest to dozwolone i repatriować swoich klientów – nawet w przypadku nałożenia ograniczenia podstawowych usług lotniskowych. „W ciągu ostatnich 2 tygodni zaobserwowaliśmy znaczny spadek rezerwacji i spodziewamy się, że będzie to trwało w przyszłości. Będziemy nadal monitorować popyt na bilety, a także ograniczenia rządowe dotyczące lotów i cięcia w rozkładach, jeśli będzie to konieczne” – zapewnia przewoźnik.
  
– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać wyzwaniu wywołanemu wybuchem koronawirusa – mówi Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanaira. – Komunikujemy się ze wszystkimi pasażerami, których to dotyczy, za pośrednictwem poczty elektronicznej i SMS-ów oraz organizujemy loty ratownicze w celu repatriacji klientów, nawet w krajach, w których nałożono zakazy podróży. Naszym priorytetem pozostaje zdrowie i dobrobyt naszych załóg i pasażerów, a my robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w tych trudnych czasach mogli się ponownie spotkać z przyjaciółmi i rodziną – zadeklarował.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca

Łukasz Malinowski 14 marca 2020

Ryanair zamówi kolejne Boeingi MAX-y?

Biznes i przemysł

Ryanair zamówi kolejne Boeingi MAX-y?

Emilia Derewienko 04 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5